Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Policia Rrugore"

Siguria rrugore, arrestohen 10 drejtues mjetesh, pezullohen 62 leje drejtimi

    Siguria rrugore, arrestohen 10 drejtues mjetesh, pezullohen 62 leje drejtimi

Nga Anduena Llabani Drejtoria e Policisë Rrugore ka vijuar punën gjatë fundjavës në të gjithë vendin për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, si dhe për aplikimin e masave ndëshkuese

Lexo me Shume

Policia Rrugore në aksion, gjobiten 718 qytetarë

    Policia Rrugore në aksion, gjobiten 718 qytetarë

Pas shtyrjes së vendimit për zbatimin e ndryshimeve në Kodin Rrugor, Policia Rrugore e Tiranës ka nisur ditën e sotme aksionin. Në njoftimin e saj, ajo bën të ditur se

Lexo me Shume

Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

    Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

Në aksionin e zhvilluar gjatë kësaj fundjave, efektivat e policisë të Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë, kanë evidentuar një sërë shkeljes dhe kanë marrë masa administrative dhe arrestime. Mësohet se

Lexo me Shume

Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

    Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

Gjatë aksionit të zhvilluar në fundjavë për rritjen e parametrave të sigurisë në kryeqytet, Policia Rrugore e Tiranës ka vënë në pranga 11 persona që akuzohen për drejtim të mjetit

Lexo me Shume

Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

    Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

Një shtetas është vënë në prangat e Policisë së Tiranës për shkak se ka goditur disa herë me grushte një efektiv të Policisë Rrugore. Burime të policisë bëjnë me dije

Lexo me Shume