Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Policia e Shtetit"

Raport sekret për kultivimin e drogës? Policia e Shtetit: Lajm i pavërtetë, do ndjekim rrugën ligjore

    Raport sekret për kultivimin e drogës? Policia e Shtetit: Lajm i pavërtetë, do ndjekim rrugën ligjore

Nga Anduena Llabani Lidhur me lajmin e publikuar në Gazetën Shekulli e më pas marrë nga disa media, mbi ekzistencën e një raporti sekret për kultivimin e drogës në Shqipëri,

Lexo me Shume

Skandali me uniformat blu, prokuroria sekuestron llogaritë bankare të firmës fituese të tenderit

    Skandali me uniformat blu, prokuroria sekuestron llogaritë bankare të firmës fituese të tenderit

Prokuroria e Tiranës ka kryer sekuestrimin e llogarive bankare të firmës që u shpall fituese e tenderit të uniformave të punonjësve të Policisë së Shtetit. Ky vendim është marrë pas

Lexo me Shume

Policia e Shtetit takim me partnerët dhe misionet që asistojnë, vlerësohen rezultatet mbresëlënëse në luftën kundër trafikut të drogës

Policia e Shtetit takim me partnerët dhe misionet që asistojnë, vlerësohen rezultatet mbresëlënëse në luftën kundër trafikut të drogës

Nga Anduena Llabani Bashkëpunim mjaft i suksesshëm i Policisë së Shtetit me partnerët dhe misionet që asistojnë dhe monitorojnë punën e Policisë së Shtetit. Drejtori i Policisë së Shtetit, Drejtues

Lexo me Shume

Policia e Shtetit superoperacion sekret në Ersekë, dyshime për infiltrimin e efektivëve lokalë në trafikun e drogës

    Policia e Shtetit superoperacion sekret në Ersekë, dyshime për infiltrimin e efektivëve lokalë në trafikun e drogës

Një operacion antidrogë i realizuar me bashkëpunimin e Prokurorisë, SHCBA (Shërbimi Çështjeve të Brendshme Administrative), Forcave të Ndërhyrjes së Shpejt (FNSH) dhe Drejtorisë së Policisë Korçë ka zbuluar dhe asgjësuar

Lexo me Shume

Akuzat, Policia e Shtetit – PD-së: Ndal baltosjen

    Akuzat, Policia e Shtetit – PD-së: Ndal baltosjen

Policia e Shtetit ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për disa policë të implikuar në trafikun e drogës. Ajo i kujton opozitës se politika nuk bëhet duke sulmuar policinë,

Lexo me Shume

Policia Kufitare, aksion për bllokimin e mjeteve lundruese

    Policia Kufitare, aksion për bllokimin e mjeteve lundruese

Ngjarja e dy ditëve më parë në Himarë, ku si pasojë e skafit që i kaloi sipër mbeti i vrarë një turist rus, ka vënë në lëvizje Policinë Kufitare, e

Lexo me Shume

Detaje për “Ballkanin”, ja kush janë biznesmenët shqiptarë trafikantë

    Detaje për “Ballkanin”, ja kush janë biznesmenët shqiptarë trafikantë

Policia e Shtetit ka bërë publike disa detaje të tjera lidhur me operacionin e koduar “Ballkan” dhe 14 shtetasit shqiptarë të arrestuar, të cilët funksiononin në skemën piramidale të grupit

Lexo me Shume

Asgjësohen 37.101 bimë kanabis, 3 të arrestuar

    Asgjësohen 37.101 bimë kanabis, 3 të arrestuar

Në kuadër të disa operacioneve të ndërmarra kundër kultivimit të bimëve narkotike në veri dhe jug të vendit, Policia e Shtetit ka asgjësuar në total 37.101 rrënjë kanabis. Konkretisht, janë

Lexo me Shume

Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

  Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, është pezulluar nga detyra, me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës. Gjykata

Lexo me Shume

Krimi në familje, policia: Kurti u qëllua nga kunati i tij

  Krimi në familje, policia: Kurti u qëllua nga kunati i tij

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e shënuar mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, ku mbeti i vrarë shtetasi Artur

Lexo me Shume

Aksioni ndaj paligjshmërisë, pranga 11 personave për vjedhje të energjisë

  Aksioni ndaj paligjshmërisë, pranga 11 personave për vjedhje të energjisë

Në kuadër të aksionit kundër paligjshmërisë, policia ka kryer një sërë kontrollesh në rrethe të ndryshme të vendit. Përmes një

Lexo me Shume

(VIDEO) 13 operacione të koduara policore, 50 të arrestuar

  (VIDEO) 13 operacione të koduara policore, 50 të arrestuar

Trembëdhjetë operacione policore të koduara janë finalizuar me sukses brenda një jave. Në kuadër të luftës kundër trafikimit të lëndëve

Lexo me Shume

Terrorizmi, strukturë e posaçme antiterror në polici

  Terrorizmi, strukturë e posaçme antiterror në polici

Frika nga terrorizmi, shkaktuar nga thirrjet e urrejtjes ga elementë ekstremistë islamikë, por edhe rreziku që ekziston se përmes fluksit

Lexo me Shume

Keni vërejtje për policinë? Ankohuni te Saimir Tahiri. Ja numri…

  Keni vërejtje për policinë? Ankohuni te Saimir Tahiri. Ja numri…

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka publikuar numrin e tij të telefonit celular në çdo komisariat policie. Ky është një

Lexo me Shume