Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "polic"

U vra në krye të detyrës, Ardian Kodra shpallet Dëshmor i Atdheut

    U vra në krye të detyrës, Ardian Kodra shpallet Dëshmor i Atdheut

Efektivi i policisë, Ardian Kodra, i cili mbeti i vrarë gjatë një aksioni të policisë për kapjen e një personi me probleme mendore, është shpallur ditën e sotme Dëshmor i

Lexo me Shume

Nuk iu bind, polici qëllon për vdekje 29-vjeçarin e shurdhër dhe të paarmatosur

    Nuk iu bind, polici qëllon për vdekje 29-vjeçarin e shurdhër dhe të paarmatosur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Karolinën  e Veriut, ku efektivi i Policisë Rrugore ka qëlluar për vdekje një qytetar që ishte i shurdhër. 29-vjeçari Daniel Harris ishte duke

Lexo me Shume

“Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

    “Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimeve për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Storm”, duke vënë në pranga

Lexo me Shume

Tiranë, shkrumbohet nga flakët makina e ish-policit

    Tiranë, shkrumbohet nga flakët makina e ish-policit

Një automjet në Lezhë është përfshirë nga flakët gjatë natës së djeshme. Mësohet se makina tip “Benz” me targa AA250IP është në pronësi të ish-policit Tonin Kolthi. Në një deklaratë

Lexo me Shume