Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pjesemarrja"

Javë me fat për Kosovën, Eurovisioni pranon dhe flamujt jopjesëmarrës

    Javë me fat për Kosovën, Eurovisioni pranon dhe flamujt jopjesëmarrës

Eurovisioni ka vendosur të pranojë edhe flamujt e shteteve që nuk janë pjesëmarrëse në festivalin europian të muzikës. Përmes faqes zyrtare, Unioni i Transmetuesve Europianë bëjnë me dije ndryshimin e

Lexo me Shume

Konferenca rajonale e grave parlamentare, Meta: Nevojiten ndryshime në ligj, barazia gjinore mbetet sfidë

    Konferenca rajonale e grave parlamentare, Meta: Nevojiten ndryshime në ligj, barazia gjinore mbetet sfidë

Konferenca rajonale e grave parlamentare është duke u zhvilluar sot në Tiranë nën drejtimin e deputetes Arta Dade. I pranishëm në punimet e kësaj konference është edhe kryeparlamentari Ilir Meta,

Lexo me Shume

Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

    Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

Rusia ka vendosur të lëshojë pe dhe të lejojë pjesëmarrësit nga Kosova që të përfaqësojnë vendin e tyre në Kampionatin Europian të Xhudos. Trajneri Driton Kuka ka postuar në rrjetin

Lexo me Shume

Blushi për referendumin: Do të vazhdoj betejën për zgjedhje të lira në PS

    Blushi për referendumin: Do të vazhdoj betejën për zgjedhje të lira në PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, ka sqaruar mospjesëmarrjen e tij në votim, teksa vijon ta quajë një sajesë  referendumin e Partisë Socialiste, që sipas tij është krijuar për t’i

Lexo me Shume

Tregu i punës në fshat, pjesëmarrje shumë e ulët e grave

Një studim i kryer nga organizata “Partnerë në Zgjidhje dhe Zhvillim” dhe që do të prezantohet nesër, në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë dhe UN Women, vë në dukje pjesëmarrjen

Lexo me Shume