Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pezullim"

Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

    Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

Në aksionin e zhvilluar gjatë kësaj fundjave, efektivat e policisë të Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë, kanë evidentuar një sërë shkeljes dhe kanë marrë masa administrative dhe arrestime. Mësohet se

Lexo me Shume

1-vjeçarja vdiq pasi gëlltiti një copë arrë, pezullohen 3 mjekë në Elbasan

    1-vjeçarja vdiq pasi gëlltiti një copë arrë, pezullohen 3 mjekë në Elbasan

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për tre mjekët e akuzuar për “mjekim të pakujdesshëm” ndaj vogëlushes 1-vjeçare A. T. tre muaj më parë në spitalin e

Lexo me Shume

U pezullua nga detyra, Haki Çako apelon vendimin në gjykatë

    U pezullua nga detyra, Haki Çako apelon vendimin në gjykatë

Një ditë pas vendimit të pezullimit nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës. Ai u pezullua ditën e djeshme me

Lexo me Shume

Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

    Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, është pezulluar nga detyra, me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për Drejtorin

Lexo me Shume

Thirrja e Berishës për armatosje, Prokuroria vendos mosfillimin e procedimit: S’përbën vepër penale

    Thirrja e Berishës për armatosje, Prokuroria vendos mosfillimin e procedimit: S’përbën vepër penale

Prokuroria e Përgjithshme ka vendosur të mosfillimin e procedimit penal ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, pas kallëzimit të bërë nga një grup deputetësh që e kallëzuan atë për thirrje për armatosje.

Lexo me Shume

Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

    Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

Gjatë aksionit të zhvilluar në fundjavë për rritjen e parametrave të sigurisë në kryeqytet, Policia Rrugore e Tiranës ka vënë në pranga 11 persona që akuzohen për drejtim të mjetit

Lexo me Shume