Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pergjim"

Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla

    Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla

Skandali i përgjimeve ka mbledhur edhe Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishanin dhe kryeprokurorin Adriatik Llalla. Mësohet se temë e diskutimit janë hetimet e policisë mbi këtë çështje, ku

Lexo me Shume

Pajisja përgjuese, Visho Ajazi dhe dy prokurorë në zyrën e Llallës

    Pajisja përgjuese, Visho Ajazi dhe dy prokurorë në zyrën e Llallës

Në vijim të hetimeve për pajisjen përgjuese “IMSI Catcher” të futur në Shqipëri dhe që dyshohet se është administruar në kundërshtim me ligjin, kryeprokurori Adriatik Llalla është duke zhvilluar një

Lexo me Shume

Basha për pezullimin e Çakos: Rama i frikësuar, po i bën presion Gjykatës së Apelit

    Basha për pezullimin e Çakos: Rama i frikësuar, po i bën presion Gjykatës së Apelit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Rama se është duke i bërë presion Gjykatës së Apelit për shkak se ndihet i frikësuar nga faktet që Haki Çako

Lexo me Shume

Pajisja përgjuese, mediat italiane: Hyri fshehtas në Shqipëri me një makinë me targa diplomatike italiane

    Pajisja përgjuese, mediat italiane: Hyri fshehtas në Shqipëri me një makinë me targa diplomatike italiane

Pas pezullimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, mediat italiane kanë shkruar për pajisjen e përgjimit që ka hyrë ilegalisht në Shqipëri. “Il Secolo XIX” shkruan fillimisht se

Lexo me Shume

Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

    Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

Prokuroria e Tiranës ka bërë të ditur se po hetohet edhe roli i Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, sa i takon çështjes së përgjimeve. Mësohet se ministri do të hetohet

Lexo me Shume

Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

    Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, është pezulluar nga detyra, me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për Drejtorin

Lexo me Shume

Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

    Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

Prokuroria ka marrë në pyetje sekretaren e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, pas gjetjes së një pajisje përgjuese në ambientet e këtij dikasteri. Mësohet se ajo është thirrur për të

Lexo me Shume

Tahiri për kërcënimin ndaj Blushit: Tu drejtohet instancave përkatëse

    Tahiri për kërcënimin ndaj Blushit: Tu drejtohet instancave përkatëse

I ftuar në emisionin “Opinion”, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u pyet fillimisht lidhur me deklaratën e sotme të deputetit socialist Ben Blushi, në foltoren e Kuvendit. Ky i fundit

Lexo me Shume

Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

  Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

Pas kreut të SHISH, Visho Ajazi, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, raportoi sot në Komisionin e

Lexo me Shume

“Përgjimi”, Visho Ajazi: Mbledhja të ishte e mbyllur. Informova Prokurorin e Përgjithshëm

  “Përgjimi”, Visho Ajazi: Mbledhja të ishte e mbyllur. Informova Prokurorin e Përgjithshëm

Drejtori i Shërbimit Informativ të Shtetit, Visho Ajazi, është paraqitur ditën e sotme në Komisioni e Sigurisë për të raportuar

Lexo me Shume

Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

  Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

I arrestuar mbrëmjen e djeshme bashkë me të birin, gjyqtari Ibrahim Hoxha ka dëshmuar përpara Prokurorit lidhur me paratë që

Lexo me Shume