Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Performance"

Pas Dua Lipës, një tjetër artiste shqiptare ftohet nga Jimmy Fallon

Pas Dua Lipës, një tjetër artiste shqiptare ftohet nga Jimmy Fallon

Rreth dy javë më parë, këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ishte e ftuar në programin mjaft të ndjekur amerikan “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. E tashmë duket se një

Lexo me Shume

Selena Gomez përjeton një moment të veçantë gjatë turit

Selena Gomez përjeton një moment të veçantë gjatë turit

Selena Gomez ka bërë ndalesën e turit të saj këtë të enjte në Montreal dhe në një moment gjatë performancës, gjërat morën një tjetër drejtim.  Ndërkohë që këngëtarja performonte këngën

Lexo me Shume

Kërkimet shkencore, “Nature Index”: Shqipëria, ndër vendet e fundit

    Kërkimet shkencore, “Nature Index”: Shqipëria, ndër vendet e fundit

Çdo vit, Nature Index publikon raporte lidhur me impaktin në kërkimet shkencore për secilin shtet, sipas institucioneve që kryejnë kërkimet, të cilat përpilohen nga Nature Publishing Group (NPG). Ky indeks mundëson një

Lexo me Shume

Ja cila këngëtare do të performojë në finalen e “Champions League”

    Ja cila këngëtare do të performojë në finalen e “Champions League”

Këngëtarja Alicia Keys do të debutojë këngë nga albumi i saj i ri muzikor në ceremoninë e hapjes së finales së Champions League në Itali, që do të zhvillohet muajin

Lexo me Shume