Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pep Guardiola"

Merkato – Rummenigge konfirmon: Gotze mund të kthehet te Borussia Dortmund

    Merkato – Rummenigge konfirmon: Gotze mund të kthehet te Borussia Dortmund

Karl-Heinz Rummenigge ka konfirmuar se kampionët e Bundesliga-s janë në bisedime me ekipin e Borussia Dortmund për shitjen e Mario Gotze-s! Futbolliti i Kombëtares Gjermane iu bashkua Bayern-it në vitin

Lexo me Shume

Shfryn Pep Guardiola: “Nuk më lëndoni mua, por skuadrën”

    Shfryn Pep Guardiola: “Nuk më lëndoni mua, por skuadrën”

Gazeta gjermane “Bild” pretendon se trajneri Pep Guardiola është shfaqur shumë i nervozuar me stafin mjekësor të Bayern-it të martën e kaluar, menjëherë pas eliminimit nga Champions League. Filet se

Lexo me Shume

Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

    Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

Njëra prej dy përballjeve të fazës gjysmëfinale në Champions League do të jetë Bayern Munchen – Atletico Madrid. Teksa ekipi gjerman shihet si favorit, ekspertë të futbollit deklarojnë se mposhtja

Lexo me Shume

Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

    Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

Kualifikimi për herë të parë në gjysmëfinalet e Champions League dhe fitorja e pastër kundër ekipit të Chelsea-s në kampionat me rezultatin 0-3 kurorëzuan, për Manchester City, një nga javët

Lexo me Shume

Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

    Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

Një paradite e rëndësishme për futbollin europian kjo e sotmja, duke qenë se në orën 12.00 në Nyon do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions Laeague (fazë e cila

Lexo me Shume

M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

    M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

Bazuar në informacionet e fundit, “Daily Star” në Britani raporton se drejtuesit e Manchester City-t mund të jenë duke menduar ta ndërpresin kontratën me trajnerin aktual, Manuel Pellegrini! Një hap

Lexo me Shume