Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pele"

Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

    Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave? Kjo pyetje vazhdon të bëhet ende sot dhe emrave klasikë si Maradona e Pele’ u është shtuar edhe Leo Messi.

Lexo me Shume

(Foto) 75-vjeçari Pele martohet sërish… për të tretën herë!

(Foto) 75-vjeçari Pele martohet sërish… për të tretën herë!

Dasma e tretë për legjendën Pele’. Në moshën 75-vjeçare, braziliani do të martohet me 50-vjeçaren Marcia Cibele Aoki, në një ceremoni e cila do të zhvillohet më 16 korrik. Ata

Lexo me Shume

Massimo Moratti: Në sezonin 1958-1959, Pele’ ishte futbollist i Inter-it

    Massimo Moratti:  Në sezonin 1958-1959, Pele’ ishte futbollist i Inter-it

“Mbaj mend shumë mirë që kemi përpiluar një kotratë të rregullt me Santos pas marrëveshjes me Pele, për sezonin 1958-1959!” Këto janë fjalët e Massimo Moratti-t të thëna ditën e

Lexo me Shume