Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "PDIU"

Mesila Doda, sekretare e Përgjithshme e PDIU-së

    Mesila Doda, sekretare e Përgjithshme e PDIU-së

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja e Kuvendit Kombëtar të PDIU-së, ku janë zgjedhur ndër të tjerë edhe nënkryetarët dhe sekretari i Përgjithshëm i partisë. Në fjalën e tij, kryetari

Lexo me Shume

PDIU siguron një tjetër post, Vjollca Braho do të emërohet zv/ministre e Mirëqenies Sociale

    PDIU siguron një tjetër post, Vjollca Braho do të emërohet zv/ministre e Mirëqenies Sociale

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ka mundur të sigurojë një tjetër post në qeveri, i cili i forcon pozitat e saj në koalicionin qeverisës. Burime zyrtare për Balkanweb kanë

Lexo me Shume

PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

    PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

Në seancën e sotme plenare, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, i është kundërvënë kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Duke iu referuar vizitës zyrtare të Metës

Lexo me Shume

Kastriot Islami: Ja kush janë përgjegjësit e video-skandalit me Shukriun

    Kastriot Islami: Ja kush janë përgjegjësit e video-skandalit me Shukriun

Ish-socialisti Kastriot Islami, ka analizuar çështjen e zgjedhjeve elektorale për Bashkinë e Dibrës. Në një intervistë për “News24”, ai shprehet se video-skandali është realizuar nga PDIU, veprim që ka tensionuar

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, kryeministri takon 2 deputetët e PDIU

    Reforma në drejtësi, kryeministri takon 2 deputetët e PDIU

Një ditë pas takimit me kryeparlamentarin Ilir Meta dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha, kreu i kabinetit qeverisës ka takuar mëngjesin e sotëm dy deputetë të Partisë Drejtësi, Integrim dhe

Lexo me Shume

PDIU takim në Vlorë: Çështja çame shumë pranë zgjidhjes

    PDIU takim në Vlorë: Çështja çame shumë pranë zgjidhjes

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka mbledhur strukturat e saj në Vlorë për procesion zgjedhor brenda partisë që pritet të zhvillohet më 21 maj. Në këtë takim ishin të

Lexo me Shume

Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

    Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka shprehur pakënaqësinë lidhur me aleancën e lidhur me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë në “News 24”, ai ka

Lexo me Shume