Blitz

Tag "PD"

Basha: Është thelluar rënia ekonomike. Do t’u kthejmë shqiptarëve 1 mld euro çdo vit

    Basha: Është thelluar rënia ekonomike. Do t’u kthejmë shqiptarëve 1 mld euro çdo vit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për rënien e besimit të biznesit dhe konsumatorëve në nivele rekord. Sipas tij, shkak i kësaj situate dramatike janë bërë kryeministri dhe

Read Full Article

PD vendos ndërprerjen e bojkotit, nga e hëna kthehet në Kuvend

    PD vendos ndërprerjen e bojkotit, nga e hëna kthehet në Kuvend

Kryesia e grupit të Partisë Demokratike, ka vendosur t’i japë fund bojkotit parlamentar. Thënë këtë, ata kanë lajmëruar që duke nisur nga e hëna të gjithë përfaqësuesit e PD do

Read Full Article

Duma akuzon Ramën: I dha 8.8 mln euro mikut për mirëmbajtjen e rrjetit dixhital

    Duma akuzon Ramën: I dha 8.8 mln euro mikut për mirëmbajtjen e rrjetit dixhital

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma, ka akuzuar kryeministrin Rama për një tjetër aferë klienteliste. Sipas saj, kreu i qeverisë i ka dhënë pa tender 8.8

Read Full Article

PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

    PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Osman Stafa, ka depozituar së fundmi një kallëzim penal në prokurori për Bashkinë e Durrësit dhe kryetarin e saj, Vangjush Dako. Konkretisht, kallëzimi është

Read Full Article

PD, kërkesë Kuvendit: Ç’masa janë marrë për pritjen e iranianëve?

    PD, kërkesë Kuvendit: Ç’masa janë marrë për pritjen e iranianëve?

Përmes një kërkesë të dorëzuar ditën e sotme në Kuvend, Partia Demokratike kërkon që kryeministri Rama të bëjë transparencë për iranianët. Zëvendëskryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Flamur Noka, ka

Read Full Article

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

    PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

Pas protestë së djeshme, ku policia ka arrestuar disa qytetarë protestues dhe përfaqësues të opozitës, kjo e fundit i është kundërpërgjigjur me një kallëzim penal. Deputeti i PD-së, Arben Ristani

Read Full Article

Basha pas protestës te liqeni: Shteti ka rënë!

    Basha pas protestës te liqeni: Shteti ka rënë!

Kreu i Partisë Demokratike, pas protestës së zhvilluar nga qytetarët te parku i liqenit, ka dalë në një deklaratë për të dënuar dhunën që, sipas tij, është drejtuar padrejtësisht nga

Read Full Article

Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

    Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

Protesta të ashpra po zhvillohen aktualisht në zonën e liqenit në Tiranë. Qindra protestues janë mbledhur sërish dhe kanë tentuar të hyjnë brenda territorit të rrethuar nga bashkia për ndërtimin

Read Full Article

PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

  PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të PD-së, për të diskutuar rreth konsensusit politik për reformën

Read Full Article