Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "PD"

Protesta e 8 dhjetorit, gjykata shfuqizon gjobat e Bashkisë ndaj PD-së

    Protesta e 8 dhjetorit, gjykata shfuqizon gjobat e Bashkisë ndaj PD-së

Gjykata Administrative ka marrë vendimin për shfuqizimin e gjobave që Bashkia e Tiranës vendosi ndaj Partisë Demokratike pas protestës së opozitës më 8 dhjetor. Në vendimin e saj, Gjykata Administrative

Lexo me Shume

“Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

    “Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pas akuzave të opozitës për inkriminim në trafikun e drogës. Përmes një fotoje të postuar pak më parë në llogarinë e tij në

Lexo me Shume

Vrasja e 29-vjeçarit në Gramsh, familjarët: Do të padisim PD-në

    Vrasja e 29-vjeçarit në Gramsh, familjarët: Do të padisim PD-në

Familjarët e shtetasit 29-vjeçar që u vra një ditë më parë në Gramsh, bëjnë të ditur se do të padisin deputetin e Partisë Demokratike, Gert Bogdani, për shpifje. Ata shprehen

Lexo me Shume

“Dibra”, demokratët kritikojnë ashpër Bashën. Majlinda Bregu: Ndihet boshllëku nga ikja e Berishës

    “Dibra”, demokratët kritikojnë ashpër Bashën. Majlinda Bregu: Ndihet boshllëku nga ikja e Berishës

Mbledhja e Partisë Demokratike është karakterizuar nga debate dhe kritika të ashpra adresuar kryetarit të opozitës, Lulzim Basha. Demokratët Majlinda Bregu, Eduard Selimi dhe Arben Imami i adresuan humbjen opozitës

Lexo me Shume

Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

    Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

Ministria e Arsimit dhe e Sportit ka reaguar pas akuzave të studentëve dhe Partisë Demokratike, të cilët akuzojnë MAS-in për skemën që lë jashtë garës mijëra të rinj me rezultate

Lexo me Shume

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

    Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

Partia Demokratike ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, të cilin e akuzon për vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj rreth një muaj më parë në landfillin e

Lexo me Shume

Basha: Drejtorët e Ramës do të kontrollojnë Gjyqësorin

    Basha: Drejtorët e Ramës do të kontrollojnë Gjyqësorin

Në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se PD nuk do t’i bojkotojë punimet e Kuvendit, ku pritet që ditën e sotme të miratohen

Lexo me Shume

PD çel fushatën për kreun e Bashkisë Dibër, Basha: Sherefedini, njeri i punës

    PD çel fushatën për kreun e Bashkisë Dibër, Basha: Sherefedini, njeri i punës

Partia Demokratike ka çelur ditën e sotme fushatën elektorale për zgjedhjet në Dibër. Të pranishëm në hapjen e kësaj fushate kanë qenë kreu i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu dhe një

Lexo me Shume

Vdekja e elektricistit në Shkodër, Rama: Ndershmëria nuk përbën lajm

  Vdekja e elektricistit në Shkodër, Rama: Ndershmëria nuk përbën lajm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar disa minuta më parë për incidentin tragjik të ndodhur dje në Shkodër. Një punonjës i

Lexo me Shume

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD akuzon Veliaj

  Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD akuzon Veliaj

Partia Demokratike bën përgjegjës kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, për ngjarjen e pak ditëve më parë në landfillin e Sharrës,

Lexo me Shume

Akuzat, Policia e Shtetit – PD-së: Ndal baltosjen

  Akuzat, Policia e Shtetit – PD-së: Ndal baltosjen

Policia e Shtetit ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për disa policë të implikuar në trafikun e drogës. Ajo

Lexo me Shume

Basha: Koalicioni ynë për zgjedhje të lira, do zgjerohet

  Basha: Koalicioni ynë për zgjedhje të lira, do zgjerohet

Në një deklaratë për mediat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se dy reformat, ajo e dekriminalizimit dhe

Lexo me Shume

Nis mbledhja e Komisionit të Reformës, në fokus ligji i Vetingut

  Nis mbledhja e Komisionit të Reformës, në fokus ligji i Vetingut

Komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi, ka nisur mbledhjen që ka në fokus ligjin e Vetingut. Ekspertët janë

Lexo me Shume

Zbardhet procesverbali i së hënës, ja për çfarë u ra dakord

  Zbardhet procesverbali i së hënës, ja për çfarë u ra dakord

Procesverbali zyrtar i mbledhjes të së hënës duket se hedh poshtë pretendimet e Partisë Demokratike se çështja e votimit për

Lexo me Shume

Basha: Pretendimi se nxora kushte të reja, një mashtrim i pacipë

  Basha: Pretendimi se nxora kushte të reja, një mashtrim i pacipë

Në një konferencë urgjente për mediat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka hedhur poshtë pretendimet e mazhorancës se disa

Lexo me Shume

Rama për reformën në drejtësi: Të votojmë në emër të Shqipërisë, jo të frikës

  Rama për reformën në drejtësi: Të votojmë në emër të Shqipërisë, jo të frikës

Në konferencën e paralajmëruar për mediat, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama siguroi se ASHE do të votojë në bllok për

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas, PD paralajmëron: Tahiri i përfshirë, nesër publikojmë provat

  Grabitja në Rinas, PD paralajmëron: Tahiri i përfshirë, nesër publikojmë provat

Partia Demokratike akuzon Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, si të përfshirë në grabitjen spektakolare të shënuar pak kohë më parë

Lexo me Shume

Rama për reformën në drejtësi: Propozimi im serioz, PD të gjejë formulën

  Rama për reformën në drejtësi: Propozimi im serioz, PD të gjejë formulën

Në një bashkëbisedim me studentët e Juridikut, kryeministri Edi Rama tha se do të vijojë t’i qëndrojë propozimit që iu

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, LSI përkrah PD: Nuk jemi republikë ekspertësh

  Reforma në drejtësi, LSI përkrah PD: Nuk jemi republikë ekspertësh

Në një deklaratë për mediat, kreu i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, është shprehur se reforma

Lexo me Shume

PD refuzon propozimin amerikan, kërkon përjashtimin e ndërkombëtarëve nga vetingu

  PD refuzon propozimin amerikan, kërkon përjashtimin e ndërkombëtarëve nga vetingu

Partia Demokratike ka vendosur t’i thotë “Jo” propozimit amerikan për reformën në drejtësi dhe ka dorëzuar një propozim të ri.

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Lulzim Basha takim me aleatët e partisë

  Reforma në drejtësi, Lulzim Basha takim me aleatët e partisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur paraditen e sotme aleatët e opozitës. Në fokus të takimit që zhvillohet

Lexo me Shume