Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pavaresia"

Shpallet sot pavarësia e Çamërisë

    Shpallet sot pavarësia e Çamërisë

Ditën e sotme do të shpallet pavarësia e Çamërisë. Pritet që këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe ai arvanitas, të shpallin pavarësinë dhe të zgjedhin institucionet udhëheqëse që do të

Lexo me Shume

Pavarësia e Kosovës, Lunaçek: Kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

    Pavarësia e Kosovës, Lunaçek: Kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

Zëvendëspresidentja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunacek, është shprehur gjatë një diskutimi në Berlin se Serbia nuk mund të bëhet pjesë e Bashkimit Europian pa njohur pavarësinë e Kosovës. E pranishme

Lexo me Shume