Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pashket"

Lulzim Basha uron Pashkët; e nesërmja do të jetë me e mirë

    Lulzim Basha uron Pashkët; e nesërmja do të jetë me e mirë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nëpërmjet një mesazhi publik i ka uruar të gjithë besimtarëve ortodoksë Festën e Pashkës. Në mesazhin e tij, Basha është ndalur më së shumti

Lexo me Shume

Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

    Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

Papa Françesku mbajti meshën solemne të ditës së Pashkëve dhe dha bekimin“Urbi et Orbi” për të gjithë besimtarët në Bazilikën e Vatikanit. Në ceremoni morën pjesë besimtarë dhe pelegrinë nga

Lexo me Shume

Ja disa ide se si të dekoroni vezët e Pashkëve

    Ja disa ide se si të dekoroni vezët e Pashkëve

  Pashka është një nga festat më të rëndësishme fetare. Megjithatë, me afrimin e saj amvisat nisin të mendojnë për menynë dhe mbi të gjitha për simbolin e kësaj feste:

Lexo me Shume