Blitz

Tag "Partia Socialiste"

Dekreti i presidentit për zgjedhjet në Dibër, PS: Akt i nxituar

    Dekreti i presidentit për zgjedhjet në Dibër, PS: Akt i nxituar

Partia Socialiste e ka cilësuar si akt të nxituar dekretin e presidentit Bujar Nishani një ditë më parë, kur caktoi datën 11 shtator si datë të zhvillimit të zgjedhjeve për

Read Full Article

Blushi: Rama përfaqëson të shkuarën. Jam duke shkuar drejt opozitës, por jo Saliut

    Blushi: Rama përfaqëson të shkuarën. Jam duke shkuar drejt opozitës, por jo Saliut

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “Opinion”, deputeti socialist Ben Blushi u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve dhe analistëve të ftuar, lidhur me angazhimin e tij për një Shqipëri ndryshe

Read Full Article

Blushi për referendumin: Do të vazhdoj betejën për zgjedhje të lira në PS

    Blushi për referendumin: Do të vazhdoj betejën për zgjedhje të lira në PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, ka sqaruar mospjesëmarrjen e tij në votim, teksa vijon ta quajë një sajesë  referendumin e Partisë Socialiste, që sipas tij është krijuar për t’i

Read Full Article

PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

    PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

Në një deklaratë për mediat, Partia Socialiste ka njoftuar anëtarësinë për mbajtjen e referendumit. Në këtë deklaratë thuhet se ky është referendumi i parë i një partie politike. Gjithashtu, është

Read Full Article