Blitz

Tag "Parti"

Ben Blushi themelon sot partinë e tij

    Ben Blushi themelon sot partinë e tij

Në orën 17:00 të ditës së sotme, Ben Blushi do të zyrtarizojë sot partinë e tij, pas lajmit për largimin përfundimtar nga Partia Socialiste. Forca politike me në krye Ben

Read Full Article

Drejtoi britanikët në BREXIT, jep dorëheqjen Nigel Farage

    Drejtoi britanikët në BREXIT, jep dorëheqjen Nigel Farage

Lideri i Partisë për Pavarësinë e Mbretërisë së Bashkuar, Nigel Farage, ka vendosur të japë dorëheqjen pas arritjes së “ambicies politike” të tij. Ai, i cili kryesoi fushatën për daljen

Read Full Article

Blushi: Rama përfaqëson të shkuarën. Jam duke shkuar drejt opozitës, por jo Saliut

    Blushi: Rama përfaqëson të shkuarën. Jam duke shkuar drejt opozitës, por jo Saliut

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “Opinion”, deputeti socialist Ben Blushi u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve dhe analistëve të ftuar, lidhur me angazhimin e tij për një Shqipëri ndryshe

Read Full Article

Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

    Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në një mbledhje urgjente drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve të PD-së. Mbledhja, e cila vjen në kuadër të hartimit të programit, është

Read Full Article