Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Parlamenti"

Ilir Meta flet shqip në Parlamentin e Malit të Zi: Duhet bërë më shumë për shqiptarët!

    Ilir Meta flet shqip në Parlamentin e Malit të Zi: Duhet bërë më shumë për shqiptarët!

“Duke filluar nga sot, deputetët shqiptarë të Malit të Zi do flasin shqip në këtë Kuvend. Dhe kjo është një arritje demokratike”. Këto ishin disa nga fjalët e kryeparlamentarit Ilir

Lexo me Shume

Basha: Fati i parlamentit varet nga mazhoranca, Rama duhet të zgjedhë

    Basha: Fati i parlamentit varet nga mazhoranca, Rama duhet të zgjedhë

Kryetari i Partisë Demokratike ka paralajmëruar bojkot të parlamentit nëse nuk merren në konsideratë kërkesat e opozitës. “Dhunimi i rendit kushtetues do të thotë që vendi është në xhungël, s’ka

Lexo me Shume