Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "parlament"

Presidenti i Bundestagut, vizitë në Shqipëri, jep mesazhe inkurajuese

Presidenti i Bundestagut, vizitë në Shqipëri, jep mesazhe inkurajuese

Presidenti i Bundestagut gjerman, Norbert Lammert, ndodhet në Tiranë për një vizitë zyrtare. Kryeparlamentari Ilir Meta e ka pritur në aeroport dhe më pas të dy janë drejtuar nga Kuvendi

Lexo me Shume

Miratohet nga Parlamenti Europian projektrezoluta për Shqipërinë

    Miratohet nga Parlamenti Europian projektrezoluta për Shqipërinë

Me 428 vota është miratuar projektzoluta për Shqipërinë, hartuar nga deputetët europianë Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan. Në debatet që u hapën mbi rezolutën e integrimit europian për Shqipërinë, ministrja

Lexo me Shume

Pas Palokës, Roland Keta tenton të qëllojë Braçen

    Pas Palokës, Roland Keta tenton të qëllojë Braçen

Në një kaos total pas tentativave të deputetit Paloka për të qëlluar Erion Braçen, Kuvendi ka nisur sërisht punimet për rendin e ditës por kjo nuk ka bërë që tensionet

Lexo me Shume