Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Paris"

Paris, pranga një 15-vjeçari dhe 5 sirianëve të dyshuar për sulme terroriste

    Paris, pranga një 15-vjeçari dhe 5 sirianëve të dyshuar për sulme terroriste

Policia franceze ka vënë në pranga një adoleshent 15-vjeçar që dyshohet se do të kryente sulme terroriste. I lindur në shtator 2001, i riu dyshohet se mbante kontakte me xhihadistin

Lexo me Shume

Parisi ndalon përfundimisht “drynet e dashurisë” nëpër ura

Parisi ndalon përfundimisht “drynet e dashurisë” nëpër ura

Në qytetin e dashurisë, çiftet gjithnjë kanë patur dëshirën të simbolizojnë dashurinë e tyre duke vendosur një dryn me një çelës unik, në një urë përgjatë lumit Senë. Autoritet franceze,

Lexo me Shume

Abaaoud, ‘truri’ i sulmeve terroriste në Paris u spiunua nga një myslimane

    Abaaoud, ‘truri’ i sulmeve terroriste në Paris u spiunua nga një myslimane

Vendndodhja e Abdelhamid Abaaoud, i konsideruar nga të gjithë si ‘truri’ pas sulmeve terroriste të Parisit më 13 nëntor të vitit të kaluar, është treguar nga një grua myslimane! Këtë

Lexo me Shume

Terroristi i arrestuar: Qëllimi ynë kryesor, Euro 2016 në Francë

    Terroristi i arrestuar: Qëllimi ynë kryesor, Euro 2016 në Francë

Zbulohen të dhëna se celula terroriste që kreu sulmet në Paris e Bruksel kishte planifikuar të shënjestronte Kampionatin Europian të Futbollit që zhvillohet këtë verë në Francë. Sipas asaj që

Lexo me Shume

Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

    Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

Policia belge ka vënë në pranga një tjetër të shpallur në kërkim për sulmet e shënuara në Bruksel dhe Paris. Mediat ndërkombëtare raportojnë se është arrestuar terroristi Mohamed Abrini, i

Lexo me Shume

Shtëpia e pushtuar nga fantazmat “vret” punonjësin

    Shtëpia e pushtuar nga fantazmat “vret” punonjësin

Ditën e sotme është raportuar nga punonjësit e “Phantom Manor”, shtëpisë së pushtuar nga fantazmat në DisneyLand, se njëri nga punonjësit është gjetur i pajetë në brendësi të godinës. Sipas

Lexo me Shume