Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Papa Françesku"

Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

    Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave? Kjo pyetje vazhdon të bëhet ende sot dhe emrave klasikë si Maradona e Pele’ u është shtuar edhe Leo Messi.

Lexo me Shume

Vatikani konfirmon: Kremtimi i 38 martirëve shqiptarë, më 5 nëntor në Shkodër

    Vatikani konfirmon: Kremtimi i 38 martirëve shqiptarë, më 5 nëntor në Shkodër

Ati i Shenjtë, Papa Francesku, ka shpallur datën historike të Ritit të Lumnimit e të Naltimit në altar të Imzot Vincens Prennushit dhe 37 shokëve të tjerë. Në letrën e

Lexo me Shume

Papa Françesku: Duhet t’u kërkojmë falje homoseksualëve!

    Papa Françesku: Duhet t’u kërkojmë falje homoseksualëve!

Gjatë kthimit nga Armenia të dielën, Papa Françesku u pyet lidhur me deklaratën e kardinalit gjerman Reinhard Marx të bërë një ditë pas sulmit të rëndë të shënuar në Orlando

Lexo me Shume

Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

    Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

Zyra e Shtypit të Vatikanit ka bërë të ditur se Kisha Katolike është pasuruar me një grup të ri martirësh që me besimin në Zot sfiduan ideologjine komuniste që e

Lexo me Shume

Këshilla seksi nga Papa

    Këshilla seksi nga Papa

Në botë, edukimi seksual  është inekzistent për shumë vende. Edhe në SHBA, ku seksi nuk është aq tabu sa në vendet e tjera,  rreth gjysma e shteteve praktikojnë një politikë

Lexo me Shume

Papa do kthehet në Itali së bashku me 12 refugjatë

    Papa do kthehet në Itali së bashku me 12 refugjatë

Sipas televizionit shtetëror grek, Papa Françesku do të kthehet në Romë bashkë me 12 refugjatë, ndër ta sirianë dhe afganë, si për t’i dhënë mesazhin e tij Europës. Sipas mediave

Lexo me Shume