Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Panama"

Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

    Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

Në një deklaratë për mediat, deputeti socialist Ben Blushi akuzoi kryeministrin Rama se do manipulojë procesin. Ai u shpreh se referendumi i datës 9 prill, i cili do të vendosë

Lexo me Shume

Charlie Hebdo ironizon: “Je suis Panama”

    Charlie Hebdo ironizon: “Je suis Panama”

Skandali më i madh financiar i ditëve të fundit, i komentuar gjerësisht nga mediat botërore, nuk i ka shpëtuar as revistës satirike “Charlie Hebdo”. Revista satirike i ka kushtuar faqen

Lexo me Shume

“The Economist” shpjegon: Ç’janë dokumentet e Panamasë dhe pse kanë rëndësi?

    “The Economist” shpjegon: Ç’janë dokumentet e Panamasë dhe pse kanë rëndësi?

Kohë më parë, Benjamin Franklin, i cili nuk kishte dëgjuar për firmën ligjore me bazë në Panama, tha se “asgjë nuk mund të thuhet që është e sigurt, përveç vdekjes

Lexo me Shume

Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

    Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

Në skandalin e korrupsionit të “Panama Papers” zbulohet se është përfshirë edhe ekipi i Interit. Mediat italiane, ndër to e përditshmja “Corriere della Sera”, shkruajnë se mes të përfshirëve në

Lexo me Shume

Skandali i korrupsionit në Panama “thyen” internetin, ja liderët botërorë të përfshirë. Po Shqipëria?

    Skandali i korrupsionit në Panama “thyen” internetin, ja liderët botërorë të përfshirë. Po Shqipëria?

Një grup gazetarësh ka publikuar së fundmi një raport me aktivitetet financiare të disa liderëve dhe ish-liderëve botërorë. Investigimi i “International Consortium of Investigative Journalists” (ICIJ) përmend 143 politikanë nga

Lexo me Shume