Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pakistan"

Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

    Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

Një bombë e fuqishme që ka shpërthyer në Quetta, qytetin jugperëndimor të Pakistanit, ka shkaktuar 53 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Zyrtari i lartë i policisë, Zahoor Ahmed Afridi, shprehet

Lexo me Shume

Pakistan, prindërit vrasin vajzën shtatzënë për të ruajtur “nderin”!

    Pakistan, prindërit vrasin vajzën shtatzënë për të ruajtur “nderin”!

Një grua shtatzënë me djalin e saj të dytë është vrarë nga familjarët pasi ishte martuar kundër vullnetit të tyre. Ky është një nga aktet e fundit, që quhen “krime

Lexo me Shume

Pakistan – E frikshme! Digjet e gjallë sepse refuzoi propozimin për martesë

    Pakistan – E frikshme! Digjet e gjallë sepse refuzoi propozimin për martesë

Një lajm shokues vjen nga Pakistani: një 19-vjeçare është torturuar dhe më pas është djegur e gjallë për arsye se më parë kishte refuzuar propozimin për martesë të djalit të

Lexo me Shume