Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "OSHEE"

Vodhën energjinë elektrike, arrestohen dy pronarë biznesesh, shpallet në kërkim një i tretë

    Vodhën energjinë elektrike, arrestohen dy pronarë biznesesh, shpallet në kërkim një i tretë

Nga Anduena Llabani Polici-OSHEE vijojnë operacionin e përbashkët për të parandaluar dhe goditur vjedhjen e energjisë elektrike. Goditen 3 raste të vjedhjes së energjisë elektrike. Janë arrestuar në flagrancë 2 pronarë

Lexo me Shume

OSHEE rrit pagat për punonjësit e terrenit

    OSHEE rrit pagat për punonjësit e terrenit

Qeveria ka miratuar fondin për strukturën e re të pagave të punonjësve të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike. Fondi i pagave të shoqërisë në 2016-n pëson një rritje prej

Lexo me Shume

I ndërprenë energjinë elektrike, debitori godet për vdekje punonjësin e OSHEE

    I ndërprenë energjinë elektrike, debitori godet për vdekje punonjësin e OSHEE

Një punonjës i OSHEE-së ka humbur jetën pas sulmit me thikë nga një debitor në qytetin e Shkodrës. Eletriçisti Zamir Vala rreth të 50-ve, nuk ka mundur t’i rezistojë plagëve

Lexo me Shume

Punime nga OSHEE, UKT njofton: Ja zonat që mbeten pa ujë

    Punime nga OSHEE, UKT njofton: Ja zonat që mbeten pa ujë

Për shkak të punimeve që Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po kryen në linjat e tij, stacioni i pompimit në Qafë Mollë s’do të furnizohet me energji elektrike. Si pasojë,

Lexo me Shume

OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

    OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se një pjesë e Durrësit ka mbetur pa energji për shkak të dëmtimit të shkaktuar nga një subjekt privat. “Zona

Lexo me Shume

Punime në rrjet, ja zonat pa energji sot në Tiranë

    Punime në rrjet, ja zonat pa energji sot në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije zonat ku do të mungojë energjia elektrike për shkak të disa punimeve që po bëhen në rrjet. Konkretisht, OSHEE njofton

Lexo me Shume

ERE zbulon suksesin e rremë të OSHEE-së, 14 mln € më tepër borxh në 2015-n

    ERE zbulon suksesin e rremë të OSHEE-së, 14 mln € më tepër borxh në 2015-n

Një raport vjetor i Entit Rregullator të Energjisë, i depozituar në Kuvend, ka zbardhur borxhin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike gjatë vitit të kaluar. Pavarësisht reformës së ndërmarrë

Lexo me Shume

Energjia elektrike, shkurtohet afati për ndryshimin e kontratave

    Energjia elektrike, shkurtohet afati për ndryshimin e kontratave

Afatet për ndryshimin e kontratave të energjisë elektrike do shkurtohen. OSHEE ka bërë të ditur për “Panorama” se ka shkurtuar afatet për ndryshimin e emrit të mbajtësit të kontratave të

Lexo me Shume