Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "opozita"

Sulmohet eskorta e liderit të opozitës turke, Kemal Kılıçdaroğlu

    Sulmohet eskorta e liderit të opozitës turke, Kemal Kılıçdaroğlu

Persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë eskortën që shoqëronte liderin e opozitës Kemal Kiliçdaroglu. Sulmi ka ndodhur në verilindje të Turqisë dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy

Lexo me Shume

Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

    Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi të votohet në seancën e 1 shtatorit. Ky vendim është marrë në mbledhjen e

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Majko: Zgjedhje të parakohshme dhe referendum në të njëjtën ditë

    Reforma në drejtësi, Majko: Zgjedhje të parakohshme dhe referendum në të njëjtën ditë

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ka reaguar lidhur me ngërcin e krijuar për pikën “88” të reformës në drejtësi. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, deputeti i PS-së

Lexo me Shume

Mazhoranca voton pr/ligjin për moratoriumin e gjuetisë, opozita kundër

    Mazhoranca voton pr/ligjin për moratoriumin e gjuetisë, opozita kundër

Komisioni i Veprimtarisë prodhuese ka miratuar sot në parim projektligjin për moratoriumin 5-vjeçar të gjuetisë. Kanë qenë vetëm anëtarët e mazhorancës, ata që kanë votuar moratoriumin që ndalon për 5

Lexo me Shume

Ratifikimi i demarkacionit, opozita kosovare paralajmëron kundërshtimin në Kuvend dhe në shesh

    Ratifikimi i demarkacionit, opozita kosovare paralajmëron kundërshtimin në Kuvend dhe në shesh

Opozita kosovare ka bërë të ditur se do të rikthehet në Kuvend në ditën që do të ratifikohet Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi. Ndërkohë që qeveria pritet ta

Lexo me Shume

Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

    Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

I pyetur nga gazetarët nëse e kishte lexuar letrën e kryeministrit Rama, kryetari i PD-së, Basha është përgjigjur se nuk e ka lexuar letrën, pasi siç funksionon zakonisht në Shqipëri,

Lexo me Shume

Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

    Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

Protesta të ashpra po zhvillohen aktualisht në zonën e liqenit në Tiranë. Qindra protestues janë mbledhur sërish dhe kanë tentuar të hyjnë brenda territorit të rrethuar nga bashkia për ndërtimin

Lexo me Shume