Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "OKB"

Nishani në OKB: Mbështesim aksionet për paqen

    Nishani në OKB: Mbështesim aksionet për paqen

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka mbajtur fjalën e tij në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Ai u shpreh se Shqipëria u qëndron besnike parimeve të OKB-së dhe

Lexo me Shume

OKB zhgënjen Amal Clooney: Më vjen turp nga ju!

    OKB zhgënjen Amal Clooney: Më vjen turp nga ju!

Bashkëshortja e aktorit George Clooney, Amal Clooney, ka shprehur haptazi zhgënjimin nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, që sipas saj nuk ka arritur dot të ndalë ISIS-in dhe trafikimet e

Lexo me Shume

OKB: Katastrofë e pashembullt humanitare në Aleppo! Nevojitet armëpushim

    OKB: Katastrofë e pashembullt humanitare në Aleppo! Nevojitet armëpushim

Në konferencën mujore  zhvilluar këtë të hënë, Shefi për Ndihma i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Stephen O’Brien, paralajmëroi se Siria është përfshirë nga kriza humanitare më e thellë e kohës

Lexo me Shume

OKB paralajmëron Erdogan: Spastrimet e qeverisë mund të shkelin të Drejtën Ndërkombëtare

    OKB paralajmëron Erdogan: Spastrimet e qeverisë mund të shkelin të Drejtën Ndërkombëtare

Organizata e Kombeve të Bashkuara paralajmëron Turqinë për masat e ndërmarra, spastrimet, arrestimet e shumta pas dështimit të grushtit të shtetit, të cilat shkojnë përtej asaj që mund të justifikohet.

Lexo me Shume

Deputeti gjerman: Pa anëtarësimin e Kosovës në OKB, Serbia s’mund të hyjë në BE

    Deputeti gjerman: Pa anëtarësimin e Kosovës në OKB, Serbia s’mund të hyjë në BE

Një deputet në Bundestagun gjerman ka deklaruar se nuk do të ratifikohet anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin Europian nëse Serbia nuk pranon anëtarësimin e Kosovës në OKB. Deputeti i koalicionit

Lexo me Shume

Peleshi në SHBA: Axhenda për 2030-n, forcim i vlerave demokratike

    Peleshi në SHBA: Axhenda për 2030-n, forcim i vlerave demokratike

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork, zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Niko Peleshi, morri pjesë në Debatin e Nivelit të Lartë mbi Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm. Teksa foli për Shqipërinë,

Lexo me Shume