Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Nxenes"

(Intervistë) Down Syndrome Albania: Pavarësisht ligjit, nuk ka mësues-mbështetës për fëmijët tanë

(Intervistë) Down Syndrome Albania: Pavarësisht ligjit, nuk ka mësues-mbështetës për fëmijët tanë

Më 13 shtator nisi viti i ri shkollor 2016-2017 për 392 mijë nxënës, ndër ta rreth 27 mijë nxënës në klasë të parë. E mes tyre janë edhe të vegjlit

Lexo me Shume

Mësuesi i prekur nga kanceri, 400 nxënës i këndojnë poshtë dritares

Mësuesi i prekur nga kanceri, 400 nxënës i këndojnë poshtë dritares

Një moment për t’u vlerësuar duhet cilësuar gjesti i 400 nxënësve që u mblodhën jashtë shtëpisë së mësuesit të tyre të prekur nga kanceri, për t’i kënduar atij këngët e

Lexo me Shume

Kërcënoi dhe gjobiti drejtorin e shkollës, pranga nxënësit 16-vjeçar

    Kërcënoi dhe gjobiti drejtorin e shkollës, pranga nxënësit 16-vjeçar

Një adoleshent është vënë në prangat e Policisë së Tiranës teksa u kap në flagrancë duke gjobitur drejtorin e shkollës. 16-vjeçari A. XH. u arrestua në momentin që po i

Lexo me Shume

Autobusi me nxënës përplaset me një automjet, 5 fëmijë të plagosur

    Autobusi me nxënës përplaset me një automjet, 5 fëmijë të plagosur

Një aksident është shënuar në Qafën e Muzinës, ku autobusi me studentë me targa AA655KU është përplasur me një automjet me targa të huaja KYB 3616. Mësohet se autobusi me nxënës

Lexo me Shume

Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

    Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

Pesë nxënës nga Cërriku kanë denoncuar dhunën që një mësuese ka ushtruar ndaj tyre. Fëmijët, nxënës të klasës së pestë të shkollës “7 Marsi” në Cërrik, kanë zgjedhur të udhëtojnë

Lexo me Shume

Pukë, përplaset furgoni me nxënës, 4 të plagosur

    Pukë, përplaset furgoni me nxënës, 4 të plagosur

Katër nxënës kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur ditën e sotme në aksin Pukë-Qelëz. Mësohet se furgoni që i transportonte është përplasur me një fuoristradë,

Lexo me Shume

Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

    Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

Nxënësit e shkollës “Adem Gjeli” në Fushë-Krujë, të cilët kanë shfaqur probleme me frymëmarrjen dhe marrje mendsh, janë larguar nga shkolla. Nga të dhënat e para, dyshohet se në mjediset

Lexo me Shume