Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Norvegji"

Sulmi në Mynih, 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji

    Sulmi në Mynih, 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji

Sulmi i shënuar pasditen e djeshme në Mynih të Gjermanisë ndodhi saktësisht 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji. Ky është një prej përfundimeve në të cilat është

Lexo me Shume

10 vende në Norvegji që duket sikur kanë dalë nga përrallat

    10 vende në Norvegji që duket sikur kanë dalë nga përrallat

Norvegjia dallon për natyrën e saj të mrekullueshme, nivelin e lartë të cilësisë në shëndetësi dhe arsim, për demokracinë aq sa dhe legjendat e heronjtë e tyre. Veç peizazheve të

Lexo me Shume

Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

    Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

Njëmbëdhjetë  të vdekur dhe dy të tjerë të humbur është bilanci i aksidentit ajror të shënuar së fundmi në Norvegji. Ekipet e shpëtimit kanë bërë të ditur se 13 persona gjendeshin

Lexo me Shume

Ministrja norvegjeze përjeton një moment si refugjate, rrjetet sociale e ironizojnë

Ministrja norvegjeze përjeton një moment si refugjate, rrjetet sociale e ironizojnë

Sylvi Listhaug është ministrja e Norvegjisë për Integrimin dhe Emigrimin, e cila i përket Partisë Progresive të Djathtë. Ajo është e para që e mban këtë pozicion që prej themelimit

Lexo me Shume