Blitz

Tag "Njoftim"

Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

    Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, bën të ditur në Facebook se me miratimin e vendimit, studentët nga trojet shqiptare nuk do të paguajnë asnjë tarifë për qëndrimin e tyre në

Read Full Article

Maturantët e pakënaqur, ministria e Arsimit: Listat përfundimtare më 20 shtator, ndiqni udhëzimet

    Maturantët e pakënaqur, ministria e Arsimit: Listat përfundimtare më 20 shtator, ndiqni udhëzimet

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka reaguar pas deklaratave të maturantëve të pakënaqur dhe thirrjeve të tyre për zhvillimin e një proteste. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, MAS

Read Full Article

OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

    OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se një pjesë e Durrësit ka mbetur pa energji për shkak të dëmtimit të shkaktuar nga një subjekt privat. “Zona

Read Full Article

Tirana e Re e zhytur në errësirë, mungon energjia elektrike

    Tirana e Re e zhytur në errësirë, mungon energjia elektrike

Ndërkohë që kryeqyteti vazhdimisht është pjesë e organizimeve, eventeve dhe planifikimeve rikonstruktuese, për t’iu sjellë qytetarëve Europën në Tiranë, duket se duhet ende shumë punë. Mbrëmja e sotme i ka

Read Full Article

Dënimi i xhihadistëve, Ambasada Amerikane – qytetarëve të saj: Bëni kujdes

    Dënimi i xhihadistëve, Ambasada Amerikane – qytetarëve të saj: Bëni kujdes

Pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi me 126 vite burg xhihadistët shqiptarë, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Ambasadës Amerikane. Në njoftimin e saj, ajo

Read Full Article

UKT: Kufizime të ujit të pijshëm në Kombinat

    UKT: Kufizime të ujit të pijshëm në Kombinat

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka njoftuar kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm në zonën e Kombinatit. Shkak janë bërë reshjet e dendura të shiut të një dite më parë.  Mësohet

Read Full Article

ARRSH: Tuneli i Krrabës do të mbyllet gjatë mbrëmjes së të martës

    ARRSH: Tuneli i Krrabës do të mbyllet gjatë mbrëmjes së të martës

Në një njoftim për mediat, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar për bllokimin e qarkullimit në tunelin e Krrabës. Drejtuesit e mjeteve informohen se përgjatë orarit 19:30-21:30, në datën 05.04.2016, tuneli

Read Full Article

Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

    Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar vendosjen e masës së sigurisë “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit nga policia pas përplasjes në protestën e Partisë Demokratike. Me këtë kërkesë, prokuroria i

Read Full Article