Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "njeriu"

Dermatoza nodulare, Panariti: Do të asgjësojmë kafshët e prekura

    Dermatoza nodulare, Panariti: Do të asgjësojmë kafshët e prekura

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, deklaroi se sëmundja “Dermatoza nodulare” ka prekur edhe kafshët në vendin tonë, në veri dhe verilindje të vendit, të cilat janë duke u mbajtur nën

Lexo me Shume

Shkencëtarët “ndryshojnë” pemën e jetës

Shkencëtarët “ndryshojnë” pemën e jetës

Pema e evolucionit sipas Çarls Darvinit është përdorur për dekada me radhë si një metaforë për biologët dhe mësuesit e biologjisë, për të treguar evolucionin e gjallesave. Por tani studiuesit

Lexo me Shume