Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Niko Peleshi"

Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Gjermani, Peleshi: 19,5 mln € për menaxhimin e mbetjeve

    Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Gjermani, Peleshi: 19,5 mln € për menaxhimin e mbetjeve

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi ka nënshkruar një protokoll 2-vjeçar bashkëpunimi me ambasadoren e re të Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schuetz. Ky protokoll parashikon një fond prej 41.4 milionë eurosh për Shqipërinë

Lexo me Shume

Peleshi në SHBA: Axhenda për 2030-n, forcim i vlerave demokratike

    Peleshi në SHBA: Axhenda për 2030-n, forcim i vlerave demokratike

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork, zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Niko Peleshi, morri pjesë në Debatin e Nivelit të Lartë mbi Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm. Teksa foli për Shqipërinë,

Lexo me Shume

Peleshi në OKB, nënshkruan Marrëveshjen e Parisit për klimën

    Peleshi në OKB, nënshkruan Marrëveshjen e Parisit për klimën

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Niko Peleshi, ka nënshkruar gjatë kësaj të premteje Marrëveshjen e Parisit për klimën në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Flitet për një rekord historik pasi

Lexo me Shume

“Ëndrra ime 2016”, shpallen të rinjtë fitues

    “Ëndrra ime 2016”, shpallen të rinjtë fitues

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi së bashku me zyrtarë të tjerë janë takuar me fituesit e projektit “Ëndrra ime 2016”, të cilët kanë pasur ide inovative për biznes. Të rinjtë fitues kanë

Lexo me Shume