Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "New York"

Hodhi hirin e mikut në drejtim të orkestrës, ndalohet opera në New York

    Hodhi hirin e mikut në drejtim të orkestrës, ndalohet opera në New York

Policia ka ndaluar vazhdimin e një performance operistike që po zhvillohej në Opera Metropolitan për shkak të një incidenti. Mësohet se një spektator ka shkaktuar panik në sallë, në momentin

Lexo me Shume

Ish-kryebashkiaku i NY: E turpshme perfomanca e Beyonce-s në VMA!

    Ish-kryebashkiaku i NY: E turpshme perfomanca e Beyonce-s në VMA!

Rudy Giuliani, ish-kryetar i Bashkisë së New York-ut, e ka cilësuar si të turpshme performancën e Beyonce-s në Video Music Awards. Në minutën e 16-të të performancës së saj, skena

Lexo me Shume

Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

    Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

Donald Trump dhe Hillary Clinton kanë arritur të triumfojnë në zgjedhjet paraprake të Nju Jorkut, duke rezultuar fituesit e kësaj gare. Në rast se parashikimet e mediave amerikane janë të

Lexo me Shume

(Video ekskluzive) ”Tingujt e ditarit tim” i Alban Skënderajt, sukses në SHBA

    (Video ekskluzive) ”Tingujt e ditarit tim” i Alban Skënderajt, sukses në SHBA

Duke filluar prej datës 1 prill, këngëtari i njohur Alban Skënderaj ka nisur një tur koncertesh në SHBA. “Tingujt e ditarit tim” nuk është pritur mirë vetëm në Shqipëri, por

Lexo me Shume

Gjuha shqipe, një nga më të vjetrat në botë

    Gjuha shqipe, një nga më të vjetrat në botë

Sipas një studimi me titull “Duke ndjekur origjinën e gjuhëve indo-evropiane” nga specialistë të katër anëve të globit është arritur në përfundimin se gjuhët e sotme dhe ato që janë zhdukur

Lexo me Shume