Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ndeshje"

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, policia publikon planin e masave

    Ndeshja Shqipëri-Spanjë, policia publikon planin e masave

Në orën 20:45 të mbrëmjes të së dielës, në stadiumin Loro Boriçi, do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Spanjë, e vlefshme për “Rusia 2018”. Me qëllim mbarëvajtjen e kësaj ndeshje, janë marrë

Lexo me Shume

Rusi 2018, formacioni i mundshëm përballë Lihtenshtejnit

    Rusi 2018, formacioni i mundshëm përballë Lihtenshtejnit

Në përballjen e sotme me Lihtenshtejnin, futbollistët e padiskutueshëm do të jenë Etrit Berisha në portë, Mërgim Mavraj dhe Berat Gjimshiti në qendër, Elseid Hysaj në të djathtë të mbrojtjes,

Lexo me Shume

UEFA: Skënderbeu manipuloi 50 ndeshje, ndërhyri Ridvan Bode

    UEFA: Skënderbeu manipuloi 50 ndeshje, ndërhyri Ridvan Bode

Dokumenti i UEFA-s, ku paraqiten arsyet se pse Skënderbeu u dënua me një vit jashtë kupave të Europës, është zbardhur së fundmi. Zbulohet se ekipi korçar ka manipuluar veç ndeshjeve

Lexo me Shume

Përplasjet në ndeshjen Shqipëri-Maqedoni, rrezikojmë penalizimin nga FIFA

    Përplasjet në ndeshjen Shqipëri-Maqedoni, rrezikojmë penalizimin nga FIFA

Në ndeshjen e luajtur dje në “Loro Boriçi”, ku Shqipëria u përball me Maqedoninë, përballje që u ndërpre për shkak të motit të keq, nuk kanë munguar përplasjet mes dy

Lexo me Shume

Botërori 2018, ndizet atmosfera në Shkodër. Kosova përballet sot me Finlandën

    Botërori 2018, ndizet atmosfera në Shkodër. Kosova përballet sot me Finlandën

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të përballet ditën e sotme me Maqedoninë në stadiumin “Loro Boriçi”. Kjo është ndeshja e parë kualifikuese, për të cilën kuqezinjtë mbyllën një ditë më

Lexo me Shume

Manchester United “humb” në Kinë, shkak moti i keq

    Manchester United “humb” në Kinë, shkak moti i keq

Avioni i Manchester United është detyruar të bëjë ulje të detyruar diku në Kinë, për shkak të motit të keq. Ulja emegjente shkaktoi lënien përgjysmë të përgatitjeve të Jose Mourinho

Lexo me Shume

CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

    CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

Në një artikull kushtuar ndeshjes së djeshme të Kombëtares Shqiptare që u përball me vendin pritës Francën, CNN shkruan fillimisht “Nëse nuk mund të jesh i mirë, je me fat”, referuar

Lexo me Shume

(Video) Kënga “#KuqeZi Je Ti” ngre stadiumin e Marsejës në këmbë

    (Video) Kënga “#KuqeZi Je Ti” ngre stadiumin e Marsejës në këmbë

Edhe pse ndeshja Shqipëri-Francë ka nisur me ovacione të mëdha, tifozët tanë kanë dhënë një tjetër spektakël, përveç ngritjes së flamurit. Në një video të postuar nga Dritan Shakohoxha në

Lexo me Shume

De Biasi zbardh formacionin për miqësoren me Ukrainën

  De Biasi zbardh formacionin për miqësoren me Ukrainën

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi ka zbardhur formacionin për miqësoren që kuqezinjtë do të luajnë me Ukrainën. Ai

Lexo me Shume

Kosova në UEFA dhe FIFA, Serbia me një kërkesë të veçantë

  Kosova në UEFA dhe FIFA, Serbia me një kërkesë të veçantë

Pas anëtarësimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA, Serbia ka shprehur kërkesën e saj. Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të

Lexo me Shume

Kërcënohen futbollistët e Librazhit, u kërkohet të lënë Pogradecin të fitojë

  Kërcënohen futbollistët e Librazhit, u kërkohet të lënë Pogradecin të fitojë

Disa persona të paidentifikuar, të cilët udhëtonin me një mjet tip fuoristradë, kanë ndaluar autobusin në të cilin udhëtonte skuadra

Lexo me Shume

Shqipëria pret Greqinë në “Elbasan Arena”, një minutë heshtje

  Shqipëria pret Greqinë në “Elbasan Arena”, një minutë heshtje

Kombëtarja U21 e Shqipërisë po përballet sot me Greqinë në stadiumin e “Elbasan Arena”. Kjo ndeshje, e vlefshme për eliminatoret

Lexo me Shume