Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Nderim"

Madonna shndërrohet në Prince

    Madonna shndërrohet në Prince

Madonna nderoi legjendën Prince mbrëmjen e të dielës në Billboard Music Awards, që u mbajt në Las Vegas. 57-vjeçarja e ulur në një fron të purpurt këndoi në nderim të

Lexo me Shume

Shkrimtari Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Pejës

    Shkrimtari Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Pejës

Ismail Kadare është nderuar me çmimin “Qytetar Nderi” i Pejës dhe laureat i Takimeve Ndërkombëtare Letrare “Azem Shkreli”. Pas vlerësimit me këto çmime, ai është shprehur se ndihet i nderuar

Lexo me Shume

Dita e Dëshmorëve, opozita zhvillon homazhe: Ditë reflektimi, betejë për çlirimin e vendit

    Dita e Dëshmorëve, opozita zhvillon homazhe: Ditë reflektimi, betejë për çlirimin e vendit

Me rastin e 5 Majit që shënon Ditën e Dëshmorëve të Atdheut, opozita ka zhvilluar e para homazhet tek Varrezat e Dëshmorëve. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, së bashku me

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

    Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

Një ditë pas aksidentit ajror, janë zhvilluar homazhe në nderim të dy Dëshmorëve të Atdheut, Floran Delia dhe Donald Hoxha. Kapiteni Delia dhe Togeri Hoxha humbën jetën ditën e djeshme

Lexo me Shume