Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ndalimi"

Kakavijë, ndalohet i shpalluri në kërkim, i dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg

    Kakavijë, ndalohet i shpalluri në kërkim, i dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg

Nga Anduena Llabani Në datë 25.10.2016, në orën 22:30, nga Shërbimet Operacionale të Drejtorisë Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër, në afërsi të Piramidës 28, u kap shtetasi Kastriot Dida, i cili

Lexo me Shume

Po bënin gara me shpejtësi të madhe, ndalohen 9 drejtues automjetesh në Tiranë

    Po bënin gara me shpejtësi të madhe, ndalohen 9 drejtues automjetesh në Tiranë

Nga Anduena Llabani Shërbimet e qarkullimit rrugor, në bashkëpunim edhe me shërbimet e rendit, kanë shoqëruar në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë së Tiranës 9 drejtues automjetesh të tipeve

Lexo me Shume

Artan Hoxha: Faktet që kam, komprometojnë kryeministrin dhe të tjerë

    Artan Hoxha: Faktet që kam, komprometojnë kryeministrin dhe të tjerë

Gazetari Artan Hoxha, i cili u shoqërua në Prokurorinë e Krimeve të Rënda pas akuzave për nxjerrje të sekreteve shtetërore, rrëfen se u shoqërua për tri orë pasi deklaroi se

Lexo me Shume

Irani ndalon lojën “Pokemon Go”

    Irani ndalon lojën “Pokemon Go”

Autoritetet iraniane të sigurisë kanë vendosur të ndalojnë lojën “Pokemon Go”. Vendimi është marrë nga Këshilli i Lartë i Hapësirave Virtuale, organi zyrtar i mbikëqyrjes të aktivitetit në internet. Irani

Lexo me Shume

(VIDEO) Ja arrestimi i parë i Andrea Memollarit, përgjegjësi i vdekjes së qitëses Prifti

    (VIDEO) Ja arrestimi i parë i Andrea Memollarit, përgjegjësi i vdekjes së qitëses Prifti

20-vjeçari Andrea Memollari, përgjegjës i vdekjes së shtetases Dhurata Prifti, sportiste e njohur e Qitjes, është arrestuar edhe më parë për shkak të drejtimit të mjetit përtej normave të lejuara

Lexo me Shume

Durrës, arrestohet zyrtari i Burgut të Fierit, shkaktoi aksident dhe refuzoi testin e alkoolit

    Durrës, arrestohet zyrtari i Burgut të Fierit, shkaktoi aksident dhe refuzoi testin e alkoolit

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një zyrtar të burgut të Fierit, i cili shkaktoi aksident  dhe më pas kundërshtoi të bënte testin e alkoolit. Aksidenti u shënua më

Lexo me Shume

Siguria rrugore, në pranga 11 drejtues mjetesh të dehur. Pezullohen 47 patenta

    Siguria rrugore, në pranga 11 drejtues mjetesh të dehur. Pezullohen 47 patenta

Në kuadër të aksionit të policisë rrugore për rritjen e parametrave të sigurisë, janë ushtruar kontrolle në rrugët kryesore dhe dytësore të Tiranës, të cilat janë kryer me dragera dhe

Lexo me Shume

Refuzuan qëndrimin në Shqipëri, refugjatët sirianë sistemohen në Kareç

    Refuzuan qëndrimin në Shqipëri, refugjatët sirianë sistemohen në Kareç

16 refugjatë sirianë që u kapën një ditë më parë në Vërnik të Devollit, kanë refuzuar azilin në Shqipëri. Pritet që ata të rikthehen në Greqi duke qenë se nuk

Lexo me Shume

Ndalimi i Shoqërisë Civile në dëgjesë, Rama: Donin të hynin të paftuar

  Ndalimi i Shoqërisë Civile në dëgjesë, Rama: Donin të hynin të paftuar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të analistëve dhe opozitës lidhur me ndalimin e hyrjes së Shoqërisë Civile në

Lexo me Shume

Ndalimi i flamurit të Kosovës, Eurovizioni sqaron pse nuk do të lejohet

  Ndalimi i flamurit të Kosovës, Eurovizioni sqaron pse nuk do të lejohet

Një ditë më parë, unioni i transmetuesve europian bëri publike rregullat e përdorimit të flamujve gjatë Eurovizionit që do të zhvillohet

Lexo me Shume

Shoqëria Civile s’lejohet në dëgjesën publike për stadiumin, Basha: Akt i rëndë, një teatër-bunker me regji të kryeministrit bandit

  Shoqëria Civile s’lejohet në dëgjesën publike për stadiumin, Basha: Akt i rëndë, një teatër-bunker me regji të kryeministrit bandit

Shoqëria Civile është ndaluar të marrë pjesë në dëgjesën për stadiumin e ri “Arena Kombëtare”, ku kryeministri Edi Rama ka

Lexo me Shume

Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

  Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

Arben Frroku, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, është vënë në prangat

Lexo me Shume

Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

  Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

Një shtetas është vënë në prangat e Policisë së Tiranës për shkak se ka goditur disa herë me grushte një

Lexo me Shume

Krimi në familje, policia: Kurti u qëllua nga kunati i tij

  Krimi në familje, policia: Kurti u qëllua nga kunati i tij

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e shënuar mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, ku mbeti i vrarë shtetasi Artur

Lexo me Shume

Goditet me mollë kryeministri Mustafa, ndalohet asambleisti i VV-së

  Goditet me mollë kryeministri Mustafa, ndalohet asambleisti i VV-së

Gjatë qëndrimit të tij në Junik, në kuadër të vizitës në Rrafsh të Dukagjinit, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është

Lexo me Shume

Sherr me thika në Shkodër, dy të plagosur, ndalohen autorët

  Sherr me thika në Shkodër, dy të plagosur, ndalohen autorët

Një plagosje me thikë është regjistruar në Shkodër, ku kanë mbetur të plagosur dy persona. Ngjarja ka ndodhur në lagjen

Lexo me Shume