Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "muzike"

Studim: Muzika mund të ndryshojë shijen e birrës

    Studim: Muzika mund të ndryshojë shijen e birrës

Eksperiencat që përjetojmë influencohen nga faktorë të ndryshëm dhe truri ynë arrin të na “mashtrojë” deri në pikën që të na bëjë të perceptojmë ndryshe edhe shijen e asaj që

Lexo me Shume

7 këngët që ndryshuan botën

    7 këngët që ndryshuan botën

Dikur autori Chuck Klosterman ka thënë që muzika nuk ndryshon askënd, ajo thjesht “ulet” në duart tona, na drejton teksa ne ndryshojmë veten. Notat perfekte apo teksti perfekt për një

Lexo me Shume

Axl Rose lë Guns N’ Roses dhe i bashkohet bandës AC/DC

    Axl Rose lë Guns N’ Roses dhe i bashkohet bandës AC/DC

Thashethemet që qarkulluan prej kohësh tashmë janë konfirmuar: disa orë përpara se Guns N’ Roses të planifikonin rikthimin e tyre, AC/DC i surprizoi të gjithë duke lajmëruar se në turin

Lexo me Shume

Ronela akoma e thyer, por nuk dorëzohet!

    Ronela akoma e thyer, por nuk dorëzohet!

Ronela Hajati, këngëtarja që nuk është vetëm e famshme për këngët e saj me stil, por edhe për sinqeritetin që tregon, ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj në

Lexo me Shume

Letër e hapur për Adele: Ti përmbyse gjithçka!

    Letër e hapur për Adele: Ti përmbyse gjithçka!

Të martën e 15 marsit shkova për herë të parë në një koncert të Adeles. Ishte koncerti i saj i tetë për këtë vit dhe çdo biletë ishte e shitur.

Lexo me Shume