Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Moti i keq"

Rritet numri i viktimave në Maqedoni, dëshmia tronditëse e shoferit: Uji ma mori fëmijën prej duarve

    Rritet numri i viktimave në Maqedoni, dëshmia tronditëse e shoferit: Uji ma mori fëmijën prej duarve

Numri i viktimave shkaktuar nga përmbytjet në Maqedoni ka arritur në 22, ndërkohë që burime të ndryshme shprehen se bëhet fjalë për 25 viktima. Si pasojë e kësaj katastrofe humanitare,

Lexo me Shume

Manchester United “humb” në Kinë, shkak moti i keq

    Manchester United “humb” në Kinë, shkak moti i keq

Avioni i Manchester United është detyruar të bëjë ulje të detyruar diku në Kinë, për shkak të motit të keq. Ulja emegjente shkaktoi lënien përgjysmë të përgatitjeve të Jose Mourinho

Lexo me Shume

“Malaysia Airlines” sërish në shënjestër, dhjetëra të plagosur si pasojë e turbulencave të forta

    “Malaysia Airlines” sërish në shënjestër, dhjetëra të plagosur si pasojë e turbulencave të forta

Dhjetëra persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e motit të keq mbi Gjirin e Bengalit. Pasagjerët dhe ekuipazhi i fluturimit të “Malaysia Airlines”, të cilët udhëtonin nga Londra në

Lexo me Shume

Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

    Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

Ministria e Punëve të Brendshme ka paralajmëruar qytetarët lidhur me përkeqësimin e fortë të motit përgjatë ditëve në vijim. Referuar buletinit të Institutit të Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM),

Lexo me Shume