Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "ministri"

Ministri i ri Sokol Dervishaj betohet përpara presidentit Nishani

Ministri i ri Sokol Dervishaj betohet përpara presidentit Nishani

Ministri i ri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, është betuar ditën e sotme përpara Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Në seancën plenare të ditës së djeshme, u

Lexo me Shume

Një shtet tjetër njeh pavarësinë e Kosovës

    Një shtet tjetër njeh pavarësinë e Kosovës

Pas një kohe të gjatë, pavarësia e Kosovës është njohur edhe nga një shtet tjetër. Bëhet fjalë për Republikën e Surinamit që bëhet shteti i 112 që njeh Kosovën, përcjell

Lexo me Shume

Akuza për “shpërdorim detyre”, Ministri i Mjedisit në Kosovë kërkon lirimin nga detyra

    Akuza për “shpërdorim detyre”, Ministri i Mjedisit në Kosovë kërkon lirimin nga detyra

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në Kosovë, Ferid Agani, mbi të cilin rëndojnë akuzat për “shpërdorim detyre” në mandatin e ish-Ministrisë të Shëndetësisë, ka kërkuar lirimin nga detyra. Pas

Lexo me Shume

Ndotja në Zvërnec, ja se si injorohemi nga qeveritarët tanë

    Ndotja në Zvërnec, ja se si injorohemi nga qeveritarët tanë

Katër ditë më parë u bë publik lajmi i katastrofës mjedisore në Zvërnec, ku disa ton naftë të papërpunuar ndotën gati 5 km vijë bregdetare. Lajmi u bë menjëherë i

Lexo me Shume

Kërkoi heqjen e fotos, ja ç’ndodh! Një mësim i mirë për ministrin

    Kërkoi heqjen e fotos, ja ç’ndodh! Një mësim i mirë për ministrin

Peter Dutton, anëtar i Partisë Liberale dhe aktualisht ministër i Emigracionit në Australi, ka marrë një mësim të mirë nga mediat sociale. Shkak është bërë një foto e tij, e

Lexo me Shume

Ministri izraelit-belgëve: Mos hani çokollata, por luftoni terrorizmin!

    Ministri izraelit-belgëve: Mos hani çokollata, por luftoni terrorizmin!

Ministri i Inteligjencës dhe Energjisë Atomike në Izrael, Yisrael Katz, ka reaguar një ditë pas sulmeve të shënuara në Bruksel. Teksa ka kritikuar sigurinë e dobët të Belgjikës, ai ka

Lexo me Shume

Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

    Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

Në një takim me komisionerin e BE-së për Migracionin e Çështjet e Brendshme, Dimitris Avramopoulos, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shprehur se Shqipëria është e gatshme të ndihmojë sa

Lexo me Shume

Vokshi: Mbetjet spitalore dhe mostrat e analizave në të njëjtën makinë, e papranueshme!

    Vokshi: Mbetjet spitalore dhe mostrat e analizave në të njëjtën makinë, e papranueshme!

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë, deputetja demokrate  Albana Vokshi, në një bashkëbisedim me gazetarët është shprehur e revoltuar duke nxjerrë në pah defektet e Ministrisë së Shëndetësisë. Vokshi përmend

Lexo me Shume