Blitz

Tag "ministra"

Rama mbledh ministrat socialistë në Gjirokastër, mungojnë ata të LSI-së

    Rama mbledh ministrat socialistë në Gjirokastër, mungojnë ata të LSI-së

Kreu i kabinetit qeverisës, Edi Rama, ka mbledhur sot në Gjirokastër ministrat socialistë. Bashkë me ta, ai ka zhvilluar mbledhjen informale, ku shihej se mungonin ministrat e Lëvizjes Socialiste për

Read Full Article

Përfundojnë pushimet, Rama takime me ministrat dhe kreun e PDIU

    Përfundojnë pushimet, Rama takime me ministrat dhe kreun e PDIU

Me përfundimin e pushimeve familjare në bregdetin e Jonit, kreu i Qeverisë u është rikthyer angazhimeve qeveritare. Mësohet se gjatë ditës së sotme, ai ka zhvilluar takime me disa ministra të

Read Full Article

Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

    Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

Ka qenë vetë ministrja e Transportit në Belgjikë, Jaqueline Galant e cila ka komunikuar dorëheqjen e saj pasi ishte informuar nga raporte të BE-së se kishte mangësi të sigurisë në

Read Full Article