Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Mimi Kodheli"

Angazhimi i ushtrisë për të luftuar kanabisin, Tahiri dhe Kodheli kundërshtojnë Manjanin

    Angazhimi i ushtrisë për të luftuar kanabisin, Tahiri dhe Kodheli kundërshtojnë Manjanin

Propozimi i një dite më parë i ministrit të Drejtësisë për angazhimin e ushtrisë në luftimin e kanabisit, është kundërshtuar nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ministrja e Mbrojtjes

Lexo me Shume

Kodheli në Asamblenë e NATO-s në Tiranë: ” Ka ardhur koha që NATO të hapë një faqe partneriteti të strukturuar me Kosovën”

    Kodheli në Asamblenë e NATO-s në Tiranë: ” Ka ardhur koha që NATO të hapë një faqe partneriteti të strukturuar me Kosovën”

Shqipëria ka mirëpritur për herë të parë Asamblenë Parlamentare të NATO-s 7 vjet pas anëtarësimit me të drejta të plota në Aleancën e  Atlantikut të Veriut. Për 3 ditë me

Lexo me Shume

Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

    Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka publikuar disa fotografi nga katastrofa mjedisore e shënuar në Zvërnec. Shkak për ndotjen e vijës bregdetare është bërë rrjedhja e një anije që furnizohej

Lexo me Shume

Kodheli propozon: “Dekorata e Artë e Shqiponjës” pas vdekjes, pilotëve Delia dhe Hoxha

    Kodheli propozon: “Dekorata e Artë e Shqiponjës” pas vdekjes, pilotëve Delia dhe Hoxha

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i ka propozuar Presidentit të Republikës, dhënien e “Dekoratës së Artë të Shqiponjës” (pas vdekjes) kapitenit Floran Delia dhe togerit Donald Hoxha, me motivacionin: “Për

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

    Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

Një ditë pas aksidentit ajror, janë zhvilluar homazhe në nderim të dy Dëshmorëve të Atdheut, Floran Delia dhe Donald Hoxha. Kapiteni Delia dhe Togeri Hoxha humbën jetën ditën e djeshme

Lexo me Shume

Ilir Beqaj i hakërrehet gazetarit, truproja e kërcënon

    Ilir Beqaj  i hakërrehet gazetarit, truproja e kërcënon

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë vizituar, në spitalin e Shkodrës, ushtarin që i mbijetoi rrëzimit të helikopterit. Ministrja e Mbrojtjes ka kërkuar fikjen

Lexo me Shume