Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Milan"

Milan në duart e kinezëve. Tifozët mund të shpresojnë për Cuadrado-n

    Milan në duart e kinezëve. Tifozët mund të shpresojnë për Cuadrado-n

Ditën e djeshme u realizua marrëveshja për shitjen e 99,93% të aksioneve të skuadrës së Milan-it për shifrën e 740 milionë eurove. Pas lënies së skuadrës në dorën e grupit

Lexo me Shume

Milan – Arrihet marrëveshja! Berlusconi shet 100% të aksioneve

    Milan – Arrihet marrëveshja! Berlusconi shet 100% të aksioneve

Kanë kaluar shumë muaj tashmë me lajme thuajse të sigurta që përgënjeshtroheshin të nesërmen, rreth shitjes së skuadrës së Milan-it. Por inofrmacionet e ditës së sotme duket se janë më

Lexo me Shume

Merkato – Milan blen paraguajanin Gustavo Gomez

    Merkato – Milan blen paraguajanin Gustavo Gomez

“Ndihem i lumtur që vij këtu, por do të flas më vonë!” Këto kanë qenë fjalët e para të mbrojtësit më të ri të skuadrës së Milan-it, i cili ka

Lexo me Shume

Bastian Schweinsteiger largohet nga M. United? Milan e Inter ëndërrojnë…

    Bastian Schweinsteiger largohet nga M. United? Milan e Inter ëndërrojnë…

Bastian Schweinsteiger i cili sot feston ditëlindjen e tij të 32-të, po mendon të nisë një aventurë të re në karrierë. Pas disa muajve intensivë, mes zhgënjimit të eliminimit nga

Lexo me Shume

Pas Cesare-s, vdes edhe e ëma e Paolo Maldini-t

    Pas Cesare-s, vdes edhe e ëma e Paolo Maldini-t

Pak muaj pas vdekjes së të atit – legjendës Cesare Maldini, një tjetër fatkeqsi prek Paolo Maldinin dhe familjen e tij. Ditën e sotme ka ndërruar jetë edhe e ëma

Lexo me Shume

Merkato – Mario Balotelli drejt Besiktas!

    Merkato – Mario Balotelli drejt Besiktas!

Pasi u ‘skarcua’ nga Milan dhe anglezët e Liverpool, dukej se karriera e Mario Balotelli-t do të përfundonte në mënyrën më të keqe… por jo! Presidenti Fikret Orman i skuadrës

Lexo me Shume

Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

    Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

Sezoni i ri futbollistik 2016-2017 i Serisë A italiane ka marrë formë! Ditën e djeshme është përcaktuar kalendari zyrtar i ndeshjeve që do të luhen duke filluar nga data 20

Lexo me Shume

Merkato – Trajneri Montella dëshiron Cuadrado-n. Milan hidhet në sulm!

    Merkato – Trajneri Montella dëshiron Cuadrado-n. Milan hidhet në sulm!

Pavarësisht se në dukje në shtëpinë e Milan-it mbizotëron një heshtje e plotë, puna për ndërtimin e skuadrës së sezonit të ri vazhdon dita-ditës. Me kërkesë të trajnerit të sapoardhur

Lexo me Shume

Merkato – Talenti Marko Pjaca, Milan apo Juventus?

  Merkato – Talenti Marko Pjaca, Milan apo Juventus?

Në Itali, të gjithë të çmendur pas Marko Pjaca-s! ‘Fjala’e fundit e talentit kroat, futbollist i Dinamos së Zagrebit ishte

Lexo me Shume

Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

  Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

Ende nuk ka një lajm zyrtar, ama mund të thuhet se trajneri i ri i Milan-it për sezonin e ardhshëm

Lexo me Shume

Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

  Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

Është një periudhë “e nxehtë” kjo për ekipin e Milanit, që nga java në javë kërkon të gjejë njerëzit e

Lexo me Shume

“Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

  “Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

Sigurisht që nuk ka qenë kjo mënyra më e mirë e nisjes së ditës për tifozët e Interit, të cilët

Lexo me Shume

Maldini “shfryn” ndaj Milanit: Askush nuk kupton nga futbolli!

  Maldini “shfryn” ndaj Milanit: Askush nuk kupton nga futbolli!

Pritej prej kohësh që legjenda Paolo Maldini të afrohej në një rol apo të fliste për ekipin e Milanit, ama

Lexo me Shume

Barcelona: Mascherano dhe Dani Aves, jashtë fotove të fanellave të reja

  Barcelona: Mascherano dhe Dani Aves, jashtë fotove të fanellave të reja

Zërat për transferimet e mundshme të Javier Mascherano dhe Dani Alves te Juventusi i kanë bërë gazetarët e “Gazzetta dello

Lexo me Shume

Milan-Mihajloviç: Vjen më në fund prishja e kontratës

  Milan-Mihajloviç: Vjen më në fund prishja e kontratës

Mund të quhet e mbyllur tashmë lidhja mes trajnerit serb Sinisa Mihajloviç dhe ekipit të Milanit, filluar me shumë entuziazëm

Lexo me Shume

Milan – Kinezët i kanë idetë të qarta: Rudi Garcia, trajneri i ardhshëm

  Milan – Kinezët i kanë idetë të qarta: Rudi Garcia, trajneri i ardhshëm

Aktualisht futbollistët e Milan-it janë të përqendruar tek finalja e Kupës së Italisë e cila do të luhet ditën e

Lexo me Shume

Rio 2016, Rivaldo paralajmëron: “Mos ejani në Brazil!”

  Rio 2016, Rivaldo paralajmëron: “Mos ejani në Brazil!”

Nëpërmjet profilit të tij në Instagram, ish-futbollisti i Barcelonës dhe i Milanit paralajmëron tifozët nga mbarë bota: “Në Brazil ndodhin

Lexo me Shume

S’kanë fund telashet për Mario Balotelli-n. Ja ç’ka bërë këtë herë…

  S’kanë fund telashet për Mario Balotelli-n. Ja ç’ka bërë këtë herë…

Së shpejti sulmuesi Mario Balotelli mund të marrë lajme të këqija. Shpesh i përfolur për bëmat e tij jashtë fushës

Lexo me Shume

Barbara Berlusconi sërish shtatzënë

  Barbara Berlusconi sërish shtatzënë

Skuadrës së Milanit i shtohet një tifoz i ri! Sipas asaj që raporton revista e përjavshme “Chi”, Administratorja e Deleguar

Lexo me Shume

Nelson Dida: Dua të bëhem trajner i Milanit

  Nelson Dida: Dua të bëhem trajner i Milanit

Ish-portieri i skuadrës së Milanit, Nelson Dida, po mendon seriozisht të ndërmarrë rrugën e karrierës si trajner. Këtë gjë e

Lexo me Shume

Berlusconi shkarkon trajnerin Mihajloviç

  Berlusconi shkarkon trajnerin Mihajloviç

Duket i pabesueshëm lajmi kur mendon për fjalët e administratorit të deleguar Galliani pak ditë më parë, i cili i

Lexo me Shume