Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Microsoft"

“Microsoft” mbështet legalizimin e marijuanës

    “Microsoft” mbështet legalizimin e marijuanës

Gjiganti “Microsoft” ka vendosur së fundmi t’u bashkohet disa kompanive të tjera që mbështesin kultivimin e marijuanës. Tashmë që marijuana është e ligjshme për përdorim mjekësor në 20 shtete, një

Lexo me Shume

Grupe kriminale ruse hakojnë me miliona llogari në Google, Yahoo dhe Microsoft

    Grupe kriminale ruse hakojnë me miliona llogari në Google, Yahoo dhe Microsoft

Sipas një raporti investigativ, miliona llogari email-i dhe  kode janë hakuar duke shënuar kështu një shkelje gjigante të privatësisë. Më shumë se 250 milionë përdoruesve të postës elektronike u janë

Lexo me Shume

SHBA, vidhen miliona të dhëna të adresave e-mail të Google dhe Yahoo

    SHBA, vidhen miliona të dhëna të adresave e-mail të Google dhe Yahoo

Të dhënat e sigurisë së 272,3 milionë adresave të email-it të disa site-ve të njohura janë vjedhur për t’u këmbyer në tregun e zi rus. Ky informacion i nxjerrë në

Lexo me Shume

Microsoft “braktis” Google dhe Mozilla FireFox

    Microsoft “braktis” Google dhe Mozilla FireFox

Cortana është një “asistent personal” i krijuar nga kompania Microsoft, për të lehtësuar punën e përdoruesve të tyre në mbarë botën. Ky program mundëson kërkimin e të gjitha dosjeve në

Lexo me Shume