Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Michel Platini"

TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen

    TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen

Nuk ka fund të lumtur historia e Michel Platini. Presidenti i UEFA-s ka marrë lajmin e reduktimit të dënimit nga 6 vite skualifikim në 4, të dhënë nga Gjykata e

Lexo me Shume

FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

    FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

E pabesueshme, por e vërtetë! Pas shumë muajsh procesesh, Komisioni i Etikës i FIFA-s hedh poshtë akuzat më të rënda të bëra drejt ish-kreut të UEFA-s, Michel Platini. Kështu pra,

Lexo me Shume

Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

    Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

“Në fillim, largimi nga FIFA më ka bërë të vuaj, ama sot jo më!”  – ka deklaruar ish presidenti i institucionit më të lartë të futbollit botëror, Joseph Blatter. Ai

Lexo me Shume