Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Merkato"

Jose Mourinho: Pogba, mesfushori më i mirë në botë

    Jose Mourinho: Pogba, mesfushori më i mirë në botë

Që në momentin e arritjes së marrëveshjes ku Paul Pogba u bë futbollisti më i shtrenjtë i të gjitha kohërave, u kuptua se vëmendja e Premier League-s do të ishte

Lexo me Shume

Milan në duart e kinezëve. Tifozët mund të shpresojnë për Cuadrado-n

    Milan në duart e kinezëve. Tifozët mund të shpresojnë për Cuadrado-n

Ditën e djeshme u realizua marrëveshja për shitjen e 99,93% të aksioneve të skuadrës së Milan-it për shifrën e 740 milionë eurove. Pas lënies së skuadrës në dorën e grupit

Lexo me Shume

Merkato – Milan blen paraguajanin Gustavo Gomez

    Merkato – Milan blen paraguajanin Gustavo Gomez

“Ndihem i lumtur që vij këtu, por do të flas më vonë!” Këto kanë qenë fjalët e para të mbrojtësit më të ri të skuadrës së Milan-it, i cili ka

Lexo me Shume

Merkato – Arsenali, gati të ofrojë 20 milionë stërlina për Shkodran Mustafin

    Merkato – Arsenali, gati të ofrojë 20 milionë stërlina për Shkodran Mustafin

Skuadra e Arsenalit është gati të ofrojë 20 milionë stërlina për t’i shkëputur Valencias lojtarin me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi. Sipas asaj që raporton Goal.com, trajneri Arsen Wenger është i

Lexo me Shume

Bastian Schweinsteiger largohet nga M. United? Milan e Inter ëndërrojnë…

    Bastian Schweinsteiger largohet nga M. United? Milan e Inter ëndërrojnë…

Bastian Schweinsteiger i cili sot feston ditëlindjen e tij të 32-të, po mendon të nisë një aventurë të re në karrierë. Pas disa muajve intensivë, mes zhgënjimit të eliminimit nga

Lexo me Shume

Merkato – Mario Balotelli drejt Besiktas!

    Merkato – Mario Balotelli drejt Besiktas!

Pasi u ‘skarcua’ nga Milan dhe anglezët e Liverpool, dukej se karriera e Mario Balotelli-t do të përfundonte në mënyrën më të keqe… por jo! Presidenti Fikret Orman i skuadrës

Lexo me Shume

Higuain është një lojtar i Juventus-it. 90 milionë euro për Napoli-n

    Higuain është një lojtar i Juventus-it. 90 milionë euro për Napoli-n

Tashmë mund të quhet një çështje e mbyllur! Në pritje të deklaratës zyrtare të Juventus-it, Beppe Marotta ka formalizuar blerjen e sulmuesit Gonzalo Higuain. Ai ka depozituar në zyrën e

Lexo me Shume

Merkato – Manchester United interesohet për Leonardo Bonucci-n

    Merkato – Manchester United interesohet për Leonardo Bonucci-n

“Djajtë e kuq” shpresojnë që të shkëpusin një tjetër futbollist me rëndësi nga Juventusi, pas marrëveshjes thuajse të kryer me francezin Paul Pogba. Sipas asaj që raporton “Manchester Evening News”,

Lexo me Shume

Juventus – Higuain ka kryer vizitat mjekësore. Gati kontrata 4-vjeçare

  Juventus – Higuain ka kryer vizitat mjekësore. Gati kontrata 4-vjeçare

Higuain tek Juventus! Flitet se ditën e djeshme argjentinasi ka kryer vizitat mjekësore në Madrid, ditë pasi kishte arritur marrëveshjen

Lexo me Shume

Merkato – Rummenigge konfirmon: Gotze mund të kthehet te Borussia Dortmund

  Merkato – Rummenigge konfirmon: Gotze mund të kthehet te Borussia Dortmund

Karl-Heinz Rummenigge ka konfirmuar se kampionët e Bundesliga-s janë në bisedime me ekipin e Borussia Dortmund për shitjen e Mario

Lexo me Shume

Merkato – Manchester United, “çmenduri” për të marrë Paul Pogba

  Merkato – Manchester United, “çmenduri” për të marrë Paul Pogba

Jose Mourinho shpreson të ‘rrëmbejë’ Paul Pogba-në! Pas përgjigjes së parë negative nga ana e Juventusi-it për ofertën prej 95

Lexo me Shume

Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

  Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

Ende nuk ka një lajm zyrtar, ama mund të thuhet se trajneri i ri i Milan-it për sezonin e ardhshëm

Lexo me Shume

Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

  Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

Nuk ka më qetësi mes Miralem Pjanic dhe skuadrës së Romës. Mesfushori boshnjak, i cili pritet të zyrtarizojë transferimin e

Lexo me Shume

Merkato – Juventus kërkon Shkodran Mustafin

  Merkato – Juventus kërkon Shkodran Mustafin

Pas fitores së kampionatit të 5-të radhazi në Itali, ekipi i Juventusit tashmë mund të mendojë i qetë për ndërtimin

Lexo me Shume