Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Mbledhje"

Reforma në drejtësi, Basha mbledh ekspertët e PD

    Reforma në drejtësi, Basha mbledh ekspertët e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur në një takim ekspertët demokratë të reformës në drejtësi. Ky takim zhvillohet një ditë përpara votimit të draftit në parlament. Të pranishëm

Lexo me Shume

David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

    David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

Kryeministri në ikje i Britanisë së Madhe, David Cameron, do të zhvillojë sot mbledhjen e fundit të kabinetit të tij. Pritet që të mërkurën, pas gjashtë vitesh në krye të

Lexo me Shume

Basha mbledh grupin parlamentar pas takimit me Ramën: Vlahutin e pozicionuar në një krah politik

    Basha mbledh grupin parlamentar pas takimit me Ramën: Vlahutin e pozicionuar në një krah politik

Pas takimit të djeshëm me kryeministrin Edi Rama, kreu i PD-së ka mbledhur grupin parlamentar. Mësohet se në mbledhjen e sotme nuk kanë munguar debatet e shumta mes deputetëve. Në

Lexo me Shume

(Video) Kosovë, tërhiqet zvarrë kryetarja e LDK-së në Gjermani

(Video) Kosovë, tërhiqet zvarrë kryetarja e LDK-së në Gjermani

Donika Gërvalla, kryetare e degës së LDK-së në Gjermani, nuk është lejuar të marrë pjesë në mbledhjen e anëtarëve të Këshillit të LDK-së në një restorant në Prishtinë. Mësohet se

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Lu dhe Vlahutin “mbledhin” sot PS dhe LSI

    Reforma në drejtësi, Lu dhe Vlahutin “mbledhin” sot PS dhe LSI

Reforma në drejtësi do të mbledhë sot ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin dhe ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu, në një tryezë politike në vend. Ata do të jenë të pranishëm

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, mblidhet sot komisioni i posaçëm

    Reforma në drejtësi, mblidhet sot komisioni i posaçëm

Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi do mblidhet në orën 15:00 të ditë së sotme për të diskutuar për draftin final. Mësohet se e pranishme në mbledhjen me dyer

Lexo me Shume

Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

    Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

Partia Demokratike ka vendosur t’i japë fund bojkotit të nisur pak ditë më parë pas përjashtimit të ish-kryeministrit Berisha nga seancat plenare për shkak të thirrjes së tij për armatosje

Lexo me Shume

Basha: Programi elektoral i PD-së është gati, së shpejti me degë dhe në Londër

    Basha: Programi elektoral i PD-së është gati, së shpejti me degë dhe në Londër

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ka bërë të ditur pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë të PD-së se në fokus të takimit ishte diskutimi mbi strukturat organizative

Lexo me Shume

Rama në selinë e PS-së, u ndan detyrat organizatorëve të rinj

  Rama në selinë  e PS-së, u ndan detyrat organizatorëve të rinj

Vetëm dy ditë pas zgjedhjes së sekretarëve organizative të Partisë Socialiste, kreu i selisë rozë, Edi Rama, i ka mbledhur

Lexo me Shume

Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

  Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në një mbledhje urgjente drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve të PD-së. Mbledhja,

Lexo me Shume

PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

  PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të PD-së, për të diskutuar rreth konsensusit politik për reformën

Lexo me Shume