Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Mashtrim"

5,000 euro për një vend pune, arrestohet avokati Kujtim Ibraj

    5,000 euro për një vend pune, arrestohet avokati Kujtim Ibraj

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin Kujtim Ibraj me profesion avokat, i cili akuzohet për “mashtrim” dhe “ushtrim ndikimi të paligjshëm”. Ai akuzohet se ka mashtruar një shtetas,

Lexo me Shume

Mashtruan qytetarët, arrestohen në Rinas Luli dhe Adelia Makashi

    Mashtruan qytetarët, arrestohen në Rinas Luli dhe Adelia Makashi

Dy shtetaset e shpallura në kërkim për mashtrimin e 27 personave me vizat në Kanada, janë arrestuar në aeroportin e Rinasit, pas deportimit nga shteti kanadez. Nënë e bijë, 52

Lexo me Shume

Mashtrimi i shqiptarëve për viza, denoncuesja: Brenda zyrës së ANDE-LM ishte Skënder Gjinushi

    Mashtrimi i shqiptarëve për viza, denoncuesja: Brenda zyrës së ANDE-LM ishte Skënder Gjinushi

Pas zbulimit të mashtrimit të 27 personave në Tiranë, të cilëve u ishte premtuar punësim dhe studim në Kanada, Angli, Australi, u vu në pranga shtetasi Klevis Rreshka 25 vjeç

Lexo me Shume

Zbulohet mashtrimi i 27 personave në Tiranë, në kërkim Lule Makashi

    Zbulohet mashtrimi i 27 personave në Tiranë, në kërkim Lule Makashi

Policia e Tiranës ka identifikuar tre persona që mashtronin qytetarët, duke iu premtuar punësim dhe studim në Kanada, Angli dhe Australi. Mësohet se shtetasit  Klevis Rreshka 25 vjeç, Luli Makashi

Lexo me Shume

“Mos e shpallni shenjtore, Nënë Tereza ishte mashtruese!”

    “Mos e shpallni shenjtore, Nënë Tereza ishte mashtruese!”

Geneviève Chénard e “New York Times” shkruan se nuk duhet të ngutemi për të shpallur Nënë Terezën shenjtore. Sipas saj, reputacioni i Terezës së Kalkutës mund të ketë influencuar njerëzit

Lexo me Shume