Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Masakra"

Sulmi në Mynih, 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji

    Sulmi në Mynih, 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji

Sulmi i shënuar pasditen e djeshme në Mynih të Gjermanisë ndodhi saktësisht 5 vjet pas masakrës me 77 viktima në Norvegji. Ky është një prej përfundimeve në të cilat është

Lexo me Shume

Ja fotot e rralla nga masakra e 2 prillit në Shkodër

    Ja fotot e rralla nga masakra e 2 prillit në Shkodër

Katër persona të pafajshëm u ekzekutuan gjatë protestës masive të zhvilluar në Shkodër më 2 prill 1991. Pamjet e fiksuara nga fotografi Angjelin Nënshati, i cili nuk jeton më, janë

Lexo me Shume