Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Masa"

Siguria rrugore, arrestohen 8 drejtues mjetesh dhe pezullohen 66 leje drejtimi

    Siguria rrugore, arrestohen 8 drejtues mjetesh dhe pezullohen 66 leje drejtimi

Nga Anduena Llabani Vijon puna e Drejtorisë së Policisë Rrugore në të gjithë vendin për zbatimin e planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë gjatë fundjavës. Masa që

Lexo me Shume

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, policia publikon planin e masave

    Ndeshja Shqipëri-Spanjë, policia publikon planin e masave

Në orën 20:45 të mbrëmjes të së dielës, në stadiumin Loro Boriçi, do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Spanjë, e vlefshme për “Rusia 2018”. Me qëllim mbarëvajtjen e kësaj ndeshje, janë marrë

Lexo me Shume

Propozimet në Kodin Rrugor, aksidentet me pasojë vdekjen do të cilësohen vrasje. Ja dënimet që do të aplikohen

    Propozimet në Kodin Rrugor, aksidentet me pasojë vdekjen do të cilësohen vrasje. Ja dënimet që do të aplikohen

Një ditë pas aksidentit me pasojë vdekjen e një polici në Kamëz, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u shpreh se së shpejti do të propozojë një amendim në Kodin Penal

Lexo me Shume

Reshjet, Ministria e Brendshme urdhëron ngritjen e shtabeve të emergjencës

    Reshjet, Ministria e Brendshme urdhëron ngritjen e shtabeve të emergjencës

Ditën e sotme, Ministria e Brendshme u ka kërkuar prefekturave dhe bashkive të marrin masa parandaluese dhe reaguese për shirat që priten të bien sot dhe nesër. Mësohet se ministri

Lexo me Shume

Vrasësi i efektivit, David Qosja rrezikon burgim përjetë. Shihni se si jetonte ai

Vrasësi i efektivit, David Qosja rrezikon burgim përjetë. Shihni se si jetonte ai

27-vjeçari David Qosja, i cili akuzohet për vrasjen e efektivit të policisë Ardian Kodra një ditë më parë, në Torovicë, rrezikon dënimin me burgim të përjetshëm. Në dëshminë e tij,

Lexo me Shume

Ndeshja me Marokun, policia e Shkodrës: Kufizohet parkimi rreth stadiumit

    Ndeshja me Marokun, policia e Shkodrës: Kufizohet parkimi rreth stadiumit

Në kuadër të ndeshjes miqësore që Kombëtarja Shqiptare do të zhvillojë me Marokun, policia e Shkodrës ka njoftuar ndërmarrjen e një sërë masash teknike dhe organizative për sigurimin e rendit

Lexo me Shume

Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

    Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

Pas tërmetit 6.2 ballë që goditi Italinë qendrore dy ditë më parë, është vendosur që e shtuna e nesërme të shpallet Ditë Zie Kombëtare. Bilanci tragjik vijon të thellohet, ndërkohë

Lexo me Shume

Vdekja e turistit rus në Himarë, policia kontroll të gjitha mjeteve ujore

    Vdekja e turistit rus në Himarë, policia kontroll të gjitha mjeteve ujore

Një ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Himarë, Policia Kufitare ka ndërmarrë një aksion për kontrollin e mjeteve ujore. Bëhet me dije se janë shoqëruar disa persona bashkë

Lexo me Shume

Nis “spastrimi” në Turqi pas tentativës për grusht shteti, 6.000 të arrestuar deri tani

  Nis “spastrimi” në Turqi pas tentativës për grusht shteti, 6.000 të arrestuar deri tani

Pas mbrëmjes të së premtes ku u tentua marrja në kontroll e pushtetit në shtetin turk, qeveria ka nisur “spastrimin”.

Lexo me Shume

1-vjeçarja vdiq pasi gëlltiti një copë arrë, pezullohen 3 mjekë në Elbasan

  1-vjeçarja vdiq pasi gëlltiti një copë arrë, pezullohen 3 mjekë në Elbasan

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për tre mjekët e akuzuar për “mjekim të pakujdesshëm” ndaj vogëlushes

Lexo me Shume

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës: Plane për spastrim etnik në veri

  Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës: Plane për spastrim etnik në veri

Xhavit Haliti, nënkryetar në Kuvendin e Kosovës, njëherazi anëtar i Kryesisë së PDK-së, paralajmëron se plane ogurzeza përfshijnë veriun e

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Fishekzjarrët pas mesnate, Policia: S’ka ankesa. Banorët: Ngjasojnë me krisma armësh

  (Ekskluzive) Fishekzjarrët pas mesnate, Policia: S’ka ankesa. Banorët: Ngjasojnë me krisma armësh

Tregtimi i çdo lloj lënde plasëse dhe aq më tepër shpërthimi i tyre pas mesnate mbeten ende një shqetësim i

Lexo me Shume

Ky shtet do të ndalojë me ligj përdorimin e internetit në administratë

  Ky shtet do të ndalojë me ligj përdorimin e internetit në administratë

Nga muaji maj i vitit të ardhshëm, nëpunësve publikë në Singapor do t’u ndalohet qasja në internet gjatë orarit të

Lexo me Shume

VIDEO tronditëse, një nënë me fëmijë në krahë dhunohet në publik

  VIDEO tronditëse, një nënë me fëmijë në krahë dhunohet në publik

Dhuna ndaj grave vijon të mbetet një makth që ato e përjetojnë dhe nuk e shprehin, teksa zgjedhin të nënshtrohen

Lexo me Shume

Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

  Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka publikuar disa fotografi nga katastrofa mjedisore e shënuar në Zvërnec. Shkak për ndotjen e

Lexo me Shume

Skandali me fëmijët në Shkodër, Klosi: Task Force dhe kamera sigurie nëpër qendra

  Skandali me fëmijët në Shkodër, Klosi: Task Force dhe kamera sigurie nëpër qendra

Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, ka prezantuar ditën e sotme një plan veprimi për të mbajtur në kontroll qendrat

Lexo me Shume

Ja aplikacioni që do ta bëjë më të thjeshtë blerjen online

  Ja aplikacioni që do ta bëjë më të thjeshtë blerjen online

Një ndër gjërat më të vështira lidhur me blerjet online, është zgjedhja e masës së duhur në përshtatshmëri me trupin

Lexo me Shume

Siguria rrugore, në pranga 11 drejtues mjetesh të dehur. Pezullohen 47 patenta

  Siguria rrugore, në pranga 11 drejtues mjetesh të dehur. Pezullohen 47 patenta

Në kuadër të aksionit të policisë rrugore për rritjen e parametrave të sigurisë, janë ushtruar kontrolle në rrugët kryesore dhe

Lexo me Shume

Holandë, shteti shpërndan tableta jodi për popullsinë që jeton pranë centraleve bërthamore

  Holandë, shteti shpërndan tableta jodi për popullsinë që jeton pranë centraleve bërthamore

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, Holanda ka porositur rreth 15 milionë tableta jodi për popullsinë që jeton pranë centraleve bërthamore. Tabletat

Lexo me Shume

Dhuna ndaj fëmijëve, Totozani: Masa të ashpra ndaj punonjësve përgjegjës

  Dhuna ndaj fëmijëve, Totozani: Masa të ashpra ndaj punonjësve përgjegjës

Avokati i Popullit, Igli Totozani, ka dënuar dhunën fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj fëmijëve në shtëpitë e fëmijëve, që

Lexo me Shume

“Euro 2016”, Hollande: 3,000 persona shtesë për sigurinë

  “Euro 2016”, Hollande: 3,000 persona shtesë për sigurinë

Në një deklaratë të kësaj të marte, presidenti i Francës, Francois Hollande, ka bërë me dije se firmat private të

Lexo me Shume