Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Masa e sigurise"

Gjoba për përdorimin e celularit në automjet, Tahiri: Përbëjnë rrezik publik

    Gjoba për përdorimin e celularit në automjet, Tahiri: Përbëjnë rrezik publik

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka bërë të ditur ditën e sotme se pas fushatës së parë sensibilizuese për rripin e sigurimit, do të ndërmerret një tjetër fushatë. Fillimisht, ai

Lexo me Shume

Dhunoi 3-vjeçarin, “arrest me burg” për Anjeza Shabanin

    Dhunoi 3-vjeçarin, “arrest me burg” për Anjeza Shabanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për administratoren e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, e cila akuzohet për dhunën e ushtruar mbi 3-vjeçarin. Ajo u arrestua

Lexo me Shume

Asambleja e NATO-s në Tiranë, 6 komisariate kanë kaluar në gatishmëri, kufizim qarkullimi rrugor

    Asambleja e NATO-s në Tiranë, 6 komisariate kanë kaluar në gatishmëri, kufizim qarkullimi rrugor

Policia e Tiranës ka bërë me dije se me qëllim sigurimin e mbarëvajtjes së Asamblesë Parlamentare të NATO-s, kanë kaluar në gatishmëri 6 komisariate, ndërkohë që 9 hotele ku do

Lexo me Shume

Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

    Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Emiljano Shullazin. Me përfundim e saj do të zhvillohet seanca për masën

Lexo me Shume