Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Martire"

Vatikani konfirmon: Kremtimi i 38 martirëve shqiptarë, më 5 nëntor në Shkodër

    Vatikani konfirmon: Kremtimi i 38 martirëve shqiptarë, më 5 nëntor në Shkodër

Ati i Shenjtë, Papa Francesku, ka shpallur datën historike të Ritit të Lumnimit e të Naltimit në altar të Imzot Vincens Prennushit dhe 37 shokëve të tjerë. Në letrën e

Lexo me Shume

Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

    Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

Zyra e Shtypit të Vatikanit ka bërë të ditur se Kisha Katolike është pasuruar me një grup të ri martirësh që me besimin në Zot sfiduan ideologjine komuniste që e

Lexo me Shume