Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Marreveshja"

Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Gjermani, Peleshi: 19,5 mln € për menaxhimin e mbetjeve

    Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Gjermani, Peleshi: 19,5 mln € për menaxhimin e mbetjeve

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi ka nënshkruar një protokoll 2-vjeçar bashkëpunimi me ambasadoren e re të Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schuetz. Ky protokoll parashikon një fond prej 41.4 milionë eurosh për Shqipërinë

Lexo me Shume

Peleshi në SHBA: Axhenda për 2030-n, forcim i vlerave demokratike

    Peleshi në SHBA: Axhenda për 2030-n, forcim i vlerave demokratike

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork, zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Niko Peleshi, morri pjesë në Debatin e Nivelit të Lartë mbi Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm. Teksa foli për Shqipërinë,

Lexo me Shume

Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

    Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka shprehur pakënaqësinë lidhur me aleancën e lidhur me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë në “News 24”, ai ka

Lexo me Shume